Opole/Opolska Scena Tańca: Paweł Sakowicz „Amando”

Zdjęcie: Opole/Opolska Scena Tańca: Paweł Sakowicz „Amando”

Paweł Sakowicz „Amando”. Fot. Witek Orski

Performans Amando Pawła Sakowicza powstał jako wydarzenie towarzyszące wystawie Stan rzeczy w Muzeum Narodowym w Warszawie. W pracy tej artysta korzysta z pantomimy, która treść przedstawienia przekazuje za pomocą gestu: sprawny mim podnosi niewidzialną filiżankę tak, że ma się wrażenie jakby rzeczywiście znajdowała się w jego dłoni.

Wersja do druku

Udostępnij

W swojej choreografii Sakowicz buduje i rozpuszcza znaczenie gestu, naprzemiennie stylizując taniec i wyzbywając go stylu. Posiłkuje się przy tym tańcem postmodern, który choć mówi „nie” stylowi i magii, to jednocześnie podniesienie tej samej filiżanki definiuje jako taniec. Dźwięk zaprojektowany przez Justynę Stasiowską sugeruje, że w inny sposób podnosi się tę samą filiżankę rano, inaczej wieczorem, a jeszcze inaczej, kiedy nikt nie patrzy.

Choreografia: Paweł Sakowicz
Sound design: Justyna Stasiowska
Produkcja: Muzeum Narodowe w Warszawie
Przy wsparciu Komuny Warszawa
Czas trwania: 40 min

***

Projekt Opolska Scena Tańca dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz budżetu Województwa Opolskiego.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Opole: Teatr im. J. Kochanowskiego, plac Teatralny 12, Foyer

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close