Otrębusy: Całodzienny program „Mazowsze Dzieciom”

Zdjęcie: Otrębusy: Całodzienny program „Mazowsze Dzieciom”

Fot. Maciek Salamon

Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” zaprasza dzieci do swojej siedziby  Karolinie w dniach 1, 2 i 3 czerwca.  W planach  wiele atrakcji dla dzieci szkolnych i przedszkolaków, z opiekunami i rodzicami.

Drogie Dzieci, Rodzice i Opiekunowie,

z ogromną przyjemnością chcemy zaprosić wszystkich na piknik MAZOWSZE DZIECIOM.

1, 2 i 3 czerwca czekamy na Was w siedzibie Zespołu „Mazowsze” w Otrębusach przy ul. Świerkowej 2. Polecamy dojazd kolejką WKD. W starym pałacu, w którym nie straszy  i w parku przygotowujemy moc atrakcji.

A oto niektóre z naszych propozycji:

1. możecie nauczyć się pięknych tańców ludowych, takich jak: kujawiak, krakowiak czy polka. Zajęcia dla dzieci i rodziców poprowadzą  tancerze z Zespołu „Mazowsze”;

2. poznacie nowe zabawy taneczne – mazowiecki klapok, śląski grozik i kurpiowski konik;

3. usłyszycie nieznane dotąd melodie i nauczycie się piosenek, jak choćby „Kukułeczka”. Zajęcia wokalne poprowadzą chórzyści i muzycy z Zespołu „Mazowsze”;

4. zobaczycie niezwykłe pamiątki z dalekich podróży „Mazowsza” i przepiękne kostiumy (niektóre z nich mają ponad 100 lat!). Odkryjecie też inne tajemnice pałacu w Karolinie ;

5. na małej scenie w parku wystąpią dzieci z grup teatralnych, sportowych, wokalnych i tanecznych. Zapraszamy między innymi na przedstawienia teatralne „Płacząca Królewna” i „Złota kaczka”, na gry i zabawy muzyczne dla przedszkolaków „Smocze harce”, a także na występy taneczne zespołów „Jak Mazowsze” , „Skoczki”, „Kresowiacy” i „Dance Imperium” oraz na pokaz sztuk walki w wykonaniu młodych zawodników z Klubu Sportowego „Pantera”.

6. koncerty baletu zespołu „Mazowsze” pt. „Polskie Tańce Narodowe” (1,2,3 czerwca);

7. w parku same CUDA!!!!!! , czyli zajęcia kreatywne dla dzieci i dorosłych:
– „Tęczowe pasiaki”;
– malujemy kostiumy „Mazowsza”;
– „Mazowszanka” – lala do kolorowania;
– „Pleciemy koszyki” z papierowej wikliny;
– „Kolorowe szkiełka”,  czyli jak zrobić prawdziwy witraż;
– „Nie święci garnki lepią” – zajęcia ceramiczne;
– „Eko-tworzenie”, tworzymy ekologiczną rzeźbę;
– „Sznurkowe wariacje”,  czyli co można zrobić ze sznurkiem na 100.000 sposobów;
–  „Papierowo-kolorowo”, radosna twórczość w przestrzeni;
– „Kącik zaczarowanego ołówka”;

8. na skwerku przed pałacem będzie można podziwiać prawdziwy wóz strażacki, a policjanci w mundurach zapoznają najmłodszych z przepisami ruchu drogowego i jak zachować bezpieczeństwo na ulicy. Dzieci zobaczą także tresurę psów policyjnych.

9. będzie można również coś przekąsić w naszej piknikowej kuchni!

10. nie zabraknie gier, zabaw i konkursów z nagrodami!

11. Dzięki uprzejmości firmy „M. K. Szuster” chętni będą mogli przejechać się po okolicy prawdziwymi powozami oraz  obejrzeć pokaz wyższej szkoły powożenia w wykonaniu Krzysztofa Szustera. (2 czerwca, godz. 11.00-15.00)

12. „Koncert dla Dużych Dzieci” i nie tylko – bluesrockowy koncert grup BASKERVILLES BLUES BAND i JOHNNY COYOTE (2 czerwca, godz. 18:00-21:30, scena plenerowa);

w piątek, 1 CZERWCA 2012 roku od 10.00 do 16.00
w sobotę, 2 CZERWCA 2012 roku od 11.00 do 17.00
w niedzielę, 3 CZERWCA 2012 roku od 11.00 do 17.00

!!! WSTĘP WOLNY !!!

(z wyjątkiem Koncertu Zespołu „Mazowsze”)

 

Bilety na Koncert Zespołu „Mazowsze”, w promocyjnej cenie 10 zł – do nabycia w kasie Matecznika Mazowsze
w Otrębusach lub on-line na www.mazowsze.waw.pl

 

UWAGA !!! Grupy zorganizowane powyżej 15 osób proszone są o zgłoszenie swojego przybycia pod email: mazowszedzieciom@mazowsze.waw.pl

Jednym ze sponsorów nagród w konkursach dla dzieci jest Bright Junior Media – wydawca serii edukacyjnych książeczek CzuCzu.

www.czuczu.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close