Poznań/Akcja Ciało: warsztaty improwizacji ruchu z Olgą Gawlik (Laboratorium Ruchu)

Zdjęcie: Poznań/Akcja Ciało: warsztaty improwizacji ruchu z Olgą Gawlik (Laboratorium Ruchu)

Wariat i zakonnica. Fot. Andrzej Sip.

Wersja do druku

Udostępnij

1 DZIEŃ:
KONTAKT IMPROWIZACJA
Kontakt improwizacja jest techniką tańca opierającą się na świadomym posługiwaniu się swoim ciałem w kontakcie ze sobą, partnerem, grupą.Tancerze w kontakt improwizacji skupiają się na fizycznych odczuciach dotyku, utrzymywaniu i traceniu balansu, podnoszeniach i upadkach w tańcu z innymi ludźmi. Kreują w ten sposób dialog w ruchu. Tańczący nie dążą do osiągnięcia celu, raczej do ciągłego, nieprzerwanego spotkania we właściwym miejscu i czasie, ze zmieniającą się fizyczną rzeczywistością.(Paxton)

2 DZIEŃ:
LABORATORIUM RUCHU. RUCH I IMPROWIZACJA TANECZNA.
Warsztaty są skierowane do osób zainteresowanych intensywną pracą z ciałem i praktyką uważności w ruchu, pragnących rozwinąć swój potencjał w improwizacji tanecznej i otworzyć przestrzeń dla wyrażania osobistego ruchu i tańca. Poprzez badanie percepcji sensorycznej, oddechu, kontakt ze sobą tu i teraz stopniowo pogłębimy świadomość odczuwania ciała. Będziemy poszukiwać inspiracji do ruchu wewnątrz i na zewnątrz; jak pozostać w ciągłej interakcji Ja<=>Świat – przepływie energii i myśli; jak Ja mogę zmieniać i wpływać na środowisko oraz jak środowisko może zmieniać i inspirować mój taniec. Będziemy eksperymentować z kompozycją, czasem, przestrzenią, płaszczyznami ruchu… Będziemy pracować solo, w parach, w grupie tworząc ciągle zmieniającą się improwizowaną kompozycję. Będziemy badać różne perspektywy na taniec oraz korelację – oglądającego i tańczącego. Dzięki przyjaznej i wspierającej atmosferze pracy możemy odkryć i rozwijać swoją ekspresję ruchową. Dzięki wzmożonej koncentracji umysłu i obecności w ciele tańcząc możemy przeżyć niezwykłą podróż wgłąb siebie.

Na zakończenie warsztatów osoby chętne zapraszamy do wzięcia udziału w JAM SESSION!
Koszt: 100zł
Dla osób, które wpłacą całość do 10 czerwca: 90zł za całe warsztaty*
Organizacja/ zapisy: Joanna Ogrodnik
+48791010749; +48535322998; oasioasi@gmail.com
*W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w warsztatach wpłaty nie są zwracane.
Organizator zatrzega sobie, że warsztaty odbędą się, jeśli zgłosi się min. 10 osób.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Magiel Kultury, ul. Tylne Chwaliszewo 23/1, Poznań

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close