Poznań: Anna Nowicka „I never fall apart, because I never fall together”

Zdjęcie: Poznań: Anna Nowicka „I never fall apart, because I never fall  together”

Fot. ASF.

Wersja do druku

Udostępnij

W swoim nowym solo Anna Nowicka dąży do zbudowania ruchomego (poruszającego się i poruszającego) autoportretu jednocześnie wymykającego się uchwyceniu. W swym nieustannym stawaniu się i rozpadaniu artystka odsłania rozdarcie, przez które przedostają się na powierzchnią różnorodne, określające nas fragmenty: indywidualne i zbiorowe wspomnienia, przekonania, oczekiwania, kłamstwa, marzenia, obietnice, klisze i doświadczenia z drugiej ręki, kształtujące ciało jako pole walki, wypychające je ze strefy komfortu w stronę ciągłej zmiany. To spektakl niestabilności włączający w swój obszar także nieunikniony upadek, który zmienia raz na zawsze z góry narzucony wzór i otwiera nas na pustkę, w której Ja staje twarzą w twarz w obliczu wielości, bez potrzeby uchwycania i zatrzymywania swojej tożsamości.

Anna Nowicka jest absolwentką eksperymentalnej szkoły tańca SEAD w Salzburgu, Ernst-Busch/HZT w Berlinie oraz wydziału psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jej artystyczne poszukiwania skupiają się na relacji pomiędzy śniącym ciałem a ciałem tańczącym, a zwłaszcza na zagadnieniach choreografii wyobrażonego. W ramach swojej praktyki zgłębia wielorakie perspektywy patrzenia oraz możliwości wykorzystania różnych punktów widzenia jako narzędzi do odkrywania i ujawniania wszelkich możliwych, z pozoru oku niedostępnych, obrazów. Choreografowanie postrzega jako nieustanne badanie związku i napięcia między procesem twórczym a jego rezultatem (rozumianym także jako poszukiwań produkt uboczny). Droga twórcza Ani rozpoczęła się od spotkania z Anną Godowską oraz wieloletniej współpracy ze słoweńską choreografką Malą Kline. Jej indywidualna praktyka choreograficzna od 2010 roku (udziału w Solo Projekcie)  związana jest z Art Stations Foundation w Poznaniu. Anna jest laureatką wielu nagród i stypendiów, jej spektakl fire is raging in your hair wygrał festiwal 100 GRAD w HAU w Berlinie (2012), a solo truth is just a plain picture. said bob. znalazło się w programie Polskiej Platformy Tańca 2012. Obecnie Anna studiuje w The School of Images  pod kierunkiem dr Catherine Shainberg i dzieli swoje życie między Berlin a Polskę.

Choreografia i wykonanie: Anna Nowicka

Dramaturgia: Ivona Šijaković

Muzyka: Pamela Mendez

Kostiumy: Tanja Padan

Scenografia: Tanja Padan i Kamila Pietrowska

Światła i przestrzeń: Joanna Leśnierowska

Produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Koprodukcja:  M.I.C.A., Instytut Polski w Berlinie

Przy wsparciu: Jardin d’Europe / WASP Studios, Bukareszt; Stowarzyszenie „Tratwa” – CEiIK, Olsztyn

Premiera polska: Art Stations Foundation, 13 IV. 2014

Bilety w cenie 15zł i 10zł (ulgowe) dostepne w Punktach Informacyjnych Starego Browaru oraz na ebilet.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close