Poznań/Centrum Kultury Zamek/VIII Festiwal Wiosny: Iwona Pasińska/Movements Factory „Święto wiosny ”

Zdjęcie: Poznań/Centrum Kultury Zamek/VIII Festiwal Wiosny:  Iwona Pasińska/Movements Factory „Święto wiosny ”

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

 Święto wiosny <6,6/66> jest projektem, zakładającym spotkanie dwóch grup wiekowych amatorów (seniorzy +66 oraz dzieci -6,66) z zawodowymi realizatorami sztuk tańca, muzyki i plastyki w celu zgłębiania metod uwalniających cielesną i mentalną kreatywność, służącą stworzeniu nowej, dyskursywnej interpretacji utworu Igora Strawińskiego i mitu ofiary. Głównym założeniem wspólnych działań jest artystyczna aktywizacja wyselekcjonowanych na drodze castingu (styczeń 2013) 24 seniorów oraz 11 juniorów (poniżej 6 roku życia).  W efekcie doświadczania poszczególnych etapów  procesu kilkunastotygodniowych warsztatów powstanie materiał dźwiękowy, motoryczny oraz wizualny, który stanie się integralną częścią przedstawienia.  Każdy z uczestników będzie miał możliwość niepowtarzalnego wkładu w kształt i formę rezultatu finalnego – spektaklu. Warstwa dźwiękowa całkowicie zostanie przygotowana z głosów i odgłosów ciał uczestników na bazie partytury Strawińskiego. Warstwa wizualna opierać się będzie na wykorzystaniu budowanych w czasie warsztatów wytworów z plasteliny, służących stworzeniu animowanego poklatkowo filmu oraz  scenograficznym elementom przestrzennym. Warstwa ruchowa będzie wynikiem kreatywnej improwizacji, pracy z ciałem, z partnerem, z przedmiotem, z dźwiękiem oraz przestrzenią w temacie i zadaniach wynikających z dialogicznej postawy wobec libretta Strawińskiego:  część I  – Adoracja ciała, część II – Ofiary.

Projekt zwieńczy spektakl Święto wiosny >6,6 / 66< ukazujący kreatywny potencjał najstarszych i najmłodszych uczestników życia społecznego w obszarze sztuki, która zaprasza do interaktywnego jej przeżywania i doznawania.

Projekt realizowany jest w cyklu rezydencji artystycznych LABORATORIUM w CK ZAMEK.

Koncept i choreografia: Iwona Pasińska

Dramaturgia: Radek Wysocki

Oprawa dźwiękowa: Zbigniew Łowżył

Oprawa plastyczna: Monika Kuczyniecka

Asystent choreografa: Duško Stamenić

Producent: Alina Kubiak

Pomoc organizacyjna: Barbara Ciach, Monika Zembrzycka

Produkcja: Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

Współprodukcja: Fundacja Movements Factory

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: Sala Wielka Centrum Kultury ZAMEK, ul. Święty Marcin 80/82

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close