Poznań/Co z tym tańcem? Prezentacje przed-platformowe 2012: Anita Wach „Oops”

Zdjęcie: Poznań/Co z tym tańcem? Prezentacje przed-platformowe 2012: Anita Wach „Oops”

Fot. Marcandrea

Wersja do druku

Udostępnij

Co to znaczy, że żyję? Że widzę sprawy wyraźnie? Nigdy tak nie jest, niezależnie od tego, ile myślę, pracuję, czytam, uczę się, doświadczam… Oddychać, i smakować, i dotykać, i widzieć i czuć? Robię to prawie cały czas, ale prawie cały czas nie jestem pewna tego, co wdycham, ani co smakuję, ani czego dotykam, ani co widzę ani co czuję. Jestem zakładnikiem własnej wielowarstwowej, ciężkiej i trudnej osobowości, która nigdy nie jest niczego pewna. Jestem zakładnikiem własnego ciała, przestrzeni, czasu, narodowości, miłości, życia, ziemi, powietrza… Nie jestem pewna, czy chcę być wolna – poza moim ciałem, przestrzenią, czasem… Dopóki jestem w niewoli – żyję. A jednak czuję się jak błąd, który przydarzył się 39 lat temu, tego gorącego letniego wieczoru 14 lipca 1973 roku w Kielcach, kiedy po ulegnięciu namiętności mój ojciec powiedział do mojej matki – O kurczę! [Oops!] A ona zapytała – Co? A on odparł – Tak. A ona na to – O kurwa! Nie mogę tego naprawić. Można teraz jedynie jeszcze raz powiedzieć – O kurczę! [Oops!]

OOPS to najnowsza produkcja Art Stations Foundation oraz Via Negativa z Lublany zrealizowana w ramach projektu Modul-Dance, wieloletniego programu wspierającego artystów europejskich scen tańca. Poznańska premiera solo Anity Wach odbędzie się 5 czerwca 2012.

pokazy premierowe
20 maja – Via Negativa, Ljubljana
30 maja – Tanzhaus nrw, Düsseldorf
5 czerwca – Stary Browar, Poznań

pomysł Anita Wach i Bojan Jablanovec
wykonanie i choreografia Anita Wach
koncepcja i reżyseria Bojan Jablanovec
kierownictwo techniczne Janko Oven
producent Špela Trošt
produkcja Art Stations Foundation, Poznań i Via Negativa, Lublana, przy wsparciu Ministerstwa Kultury Republiki Słowenii oraz władz miasta Lublana
we współprodukcji z tanzhaus nrw Düsseldorf oraz w ramach programu rezydencyjnego Dance Ireland, Dublin
przy wsparciu Modul-Dance i Programu Kultura Unii Europejskiej

Wejściówki w cenie 5zł do nabycia w punktach informacyjnych w Pasażu i Atrium Starego Browaru

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close