Poznań/Dla każdego gestu inny aktor: Magda Ptasznik/Aleksandra Borys/Anna Steller – akcje performatywne

Zdjęcie: Poznań/Dla każdego gestu inny aktor: Magda Ptasznik/Aleksandra Borys/Anna Steller – akcje performatywne

Anna Steller. For. Michał Andrysiak

Wersja do druku

Udostępnij

Poświęcona relacji pomiędzy rysunkiem i ruchem przestrzeń ekspozycji stanie się także sceną dla trzech młodych polskich choreografek – Aleksandry Borys, Magdaleny Ptasznik oraz Anny Steller. Ich czasowe interwencje w galerii w ramach towarzyszących wystawie twórczych rezydencji odniosą się do zgromadzonych w niej prac i łączących je motywów: meandrujących linii, ulotnych gestów i trwałych znaków. Każdą z rezydencji zakończy otwarty dla publiczności performans, dla którego, podążając za ideą wystawy, punktem wyjścia będzie rozumienie rysunku jako (często efemerycznego) śladu fizycznego ruchu ciał w przestrzeni, co pozwoli spojrzeć na gest rysowania w szerszym ujęciu i w kontekście tradycji i praktyki choreograficznej.

15.02. 2014, g.17.00 , galeria Art Stations

Magdalena Ptasznik

 

15.03.2014 g.17.00, galeria Art Stations

Aleksandra Borys

 

26.04.2014, g. 17.00, galeria Art Stations

Anna Steller

 

O wystawie

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Poznań: Galeria Art Stations, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close