Poznań/Malta 2013/Taniec: Janusz Orlik „Live on stage”

Zdjęcie: Poznań/Malta 2013/Taniec: Janusz Orlik „Live on stage”

Fot. Michał Łuczak.

Wersja do druku

Udostępnij

Live on stage to spektakl o scenie, o wyborach artysty, o tym co robi, jak się prezentuje, jak się sprzedaje. O znalezieniu się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie, o braku pomysłów, o ich nadmiarze, o zaspokajaniu oczekiwań widza, o tworzeniu za dużo, o robieniu za mało. O piosence, o tańcu, o żarcie, o wygłupie i o kpinie, o umiejętnościach i o ich braku. O prezentowaniu i o przeginaniu. O występie na serio, na scenie, na żywo.

JANUSZ ORLIK po ukończeniu warszawskiej szkoły baletowej studiował w Brucknerkonservatorium Linz (Austria), gdzie tańczył w zespole x.IDA. Od 2002 roku jest stałym członkiem Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania). Jego własne prace to m.in. Exérèse monobloc (2004), a bliźniego swego jak siebie samego (2006), Live on stage (2008), Święto wiosny (2011), Insight (2013). W 2007 roku wystąpił w spektaklu towarzystwa gimnastycznego Nic. W 2009 roku wziął udział w spektaklu Happy Nigela Charnocka, będąc jednocześnie asystentem choreografa. Rok później dołączył do grupy Ugo Dehaesa, Kwaad Bloed (Belgia), występując w spektaklu Forces. W 2011 roku dołączył do Nigel Charnock + Company (Wielka Brytania), rozpoczynając pracę nad spektaklem Ten Men. W 2011 roku współpracował przy tworzeniu i wystąpił w Rekonstrukcji Joanny Leśnierowskiej. Poza pracą sceniczną Janusz Orlik prowadzi warsztaty taneczne w szkołach tańca oraz innych placówkach edukacyjnych w kraju i za granicą.

reżyseria, choreografia: JANUSZ ORLIK, oryginalna muzyka: MATT HOWDEN (SIEBEN), muzyka: NELSON RIDDLE & BOB HARRIS, QUINCY JONES & HIS ORCHESTRA, IDA CORR, JOHN MORRIS, JONY ILIEV & BAND, NINE INCH NAILS/JUSTIN ST. CHARLES, dźwięk, światła: ŁUKASZ KĘDZIERSKI, konsultacja: JOANNA LEŚNIEROWSKA, produkcja: Art Stations Foundation

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close