Poznań/Malta 2013/Taniec: Movements Factory/Iwona Pasińska „GRAMY4U”

Zdjęcie: Poznań/Malta 2013/Taniec: Movements Factory/Iwona Pasińska „GRAMY4U”

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl GRAMY4U narodził się z potrzeby polemiki z zewnętrznymi reprezentacjami męskiego świata. Nie wkraczając w rejony analizy psychologicznej, za pomocą minimalizmu ruchowego, dźwiękowego i technicznego, piątka wykonawców gra w nim z męskimi stereotypami. Symboliczna rekonstrukcja świata „brzydkiej” płci służy demaskacji jej prawdziwego oblicza i przyjrzenia się w krzywym zwierciadle mechanizmom świata, który narzuca mężczyznom ograniczające wzorce tożsamości i zachowań.

Z serii gier i zabaw wyłania się codzienność, w której obecne są zarówno humor, jak i brutalność; rywalizacja, jak i przyjaźń; poezja, jak i proza przyziemnych pragnień. Ważnym elementem spektaklu jest muzyka skomponowana przez Czesława Mozila, jednego z najbardziej niepoprawnych i zaskakujących artystów polskiej sceny.

Czas trwania: 55min.

Wstęp wolny.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:30

Poznań: Plac Wolności

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close