Poznań/Malta 2014/Scena Malta: Marysia Stokłosa „MaMa Perform”

Zdjęcie: Poznań/Malta 2014/Scena Malta: Marysia Stokłosa „MaMa Perform”

Fot. Wojciech Kaniewski.

Wersja do druku

Udostępnij

Tematem przewodnim MaMa Perform jest macierzyństwo: stereotypy z nim związane, społeczne i kulturowe wyobrażenia o nim, ale przede wszystkim osobiste doświadczenia uczestniczek – matek. Maria Stokłosa zebrała i połączyła to wszystko w serię wieloznacznych obrazów, w których równorzędne role odgrywa to, co ważne, to, z czego się śmiejemy, świętości, wulgaryzmy i banały życia codziennego. Rola matki nie ulega tu zaszufladkowaniu. Widzimy prawdziwe kobiety, ich troski, ich pytania (o to, co tracimy, a co zyskujemy dzięki doświadczeniu macierzyństwa) i ich marzenia o tym jak mogłoby być.

Celem MaMa Perform jest zarówno aktywizacja grupy matek, które podczas kilku miesięcy poznawały tajniki eksperymentalnego tańca i tworzyły materiał do spektaklu, jak również zaangażowanie odbiorców do dialogu na temat macierzyństwa. Przedstawienie powstało dzięki projektowi zrealizowanemu przez Fundację MaMa, pomysłodawczynią projektu jest Wilejka Zagórowska.

Choreografia: Marysia Stokłosa

Współpraca artystyczna/wykonanie: Agata Brzozowicz, Katarzyna Dańska, Magdalena Drągowska-Romaszkan, Marzena Jazowska, Małgorzata Remiarz, Jolanta Sambor, Monika Trąbińska, Wilejka Zagórowska, Natalia Żuchowska

Reżyseria oświetlenia: Michał Głaszczka
Koordynacja: Wilejka Zagórowska

W spektaklu wykorzystano następujące utwory: Bedbugs zespołu Brooks oraz Mamacita zespołu Outkast. Fragment bajki pochodzi z książki Noc bez księżyca autorzy: Gefen Shira, Etkar Keret, tłumaczenie: Agnieszka Maciejowska, Michał Rusinek.

Cza trwania: 45 min.

Wstęp wolny.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:30

Poznań: Plac Wolności

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close