Poznań/Malta 2018: Polski Teatr Tańca „Niech żywi grzebią umarłych” – chor. Aleksandra Dziurosz

Zdjęcie: Poznań/Malta 2018: Polski Teatr Tańca „Niech żywi grzebią umarłych” – chor. Aleksandra Dziurosz

Aleksandra Dziurosz „Niech żywi grzebią umarłych”. Fot. Artur Grabowski

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas Malta Festival Poznań 2018 Polski Teatr Tańca pokaże spektakl Niech żywi grzebią umarłych w choreografii Aleksandry Dziurosz i reżyserii Tomasza Szczepanka.

Twórcy o spektaklu:

Budzimy się, wstajemy z łóżka, idziemy do pracy, pracujemy, jemy, pijemy, odpoczywamy, nudzimy się, bawimy się, wiążemy się, rozstajemy się, rodzimy się, dorastamy, rodzimy kogoś, starzejemy się, umieramy. Pośród miliona wyzwań, jakie stawia przed nami życie, od czasu do czasu zdarza się czyjaś śmierć. Ile znaczy dla nas cudza śmierć jako jednostek i jako społeczeństwa? Przecięcie tych dwóch perspektyw skłania do postawienia kolejnego pytania, które chcielibyśmy zawiesić między sceną a widownią: „Co my żywi możemy wiedzieć o śmierci?”.

Koncepcja, dramaturgia i reżyseria: Aleksandra Dziurosz, Tomasz Szczepanek

Choreografia: Aleksandra Dziurosz z zespołem PTT

Muzyka: Aldona Nawrocka

Kostiumy i scenografia: Iga Kowalczuk

Reżyseria świateł: Karolina Gębska

Asystentka choreografa: Paulina Jaksim

Asystentka kostiumografa: Natalia Rejszel

Producentka: Natalia Gorzelańczyk

Wykonanie: Urszula Bernat-Jałocha, Kacper Bożek, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Paweł Malicki, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong

Czas trwania: 60 minut

Data premiery: 26 maja 2017, Aula Artis w Poznaniu

Spektakle Polskiego Teatru Tańca wpisują się w program partnerski Malta Festival Poznań 2018 pn. Poznań na Malcie, będący platformą prezentacji i promocji poznańskich twórców, zespołów teatralnych i instytucji kultury.

Bilety na w cenie 15 zł będzie można kupić na ww.bilety24.pl, na stronie www.malta-festival.pl oraz w Centrum Informacji Miejskiej w Poznaniu przy ul. Ratajczaka 44, od 22 maja, od godz. 12.00.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Poznań: Międzynarodowe Targi Poznańskie, hala nr 2, ul. Głogowska 14

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close