Poznań: Marysia Zimpel – Otwarta praktyka tańca

Zdjęcie: Poznań: Marysia Zimpel – Otwarta praktyka tańca

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas porannych zajęć chciałabym skoncentrować się na różnych strategiach budzenia wrażliwego i uważnego ciała w ruchu oraz na rozwijaniu wrażliwości przestrzennej jaki i zdolności słuchania ruchu. Obserwacja oddechu w relacji do prowadzonego ruchu, oraz niektóre ćwiczenia zaczerpnięte z praktyki Body-Mind Centering®, techniki release oraz improwizacji choreograficznej stworzonej i praktykowanej przez Rosalind Crisp, będą tworzyć bazę dla pracy z ciałem.

Pytania, wokół których chciałabym organizować pracę to przede wszystkim: jak komponować ruch w danej chwili kiedy się ruszamy? Jak prowadzić dialog między świadomie zaplanowaną formą oraz ruchem spontanicznym, wynikającym bardziej z potrzeby ciała niż świadomej decyzji. Jako choreograficzne narzędzie w solowej eksploracji proponuję małe partytury, tworzone w oparciu o formalne parametry ruchu, takie jak: zasięg, rozmiar, natężenie, kierunek, równoczesność, zmienność, rytm i muzykalność, oraz chwilowe partytury tworzone w oparciu o wyobrażenia, które pojawiają się podczas tańca.

plan spotkań

poniedziałek 18.03 / 10:00-12:30 / Studio Słodownia +3
środa 20.03 / 10:00-12:30 / Studio Słodownia +3
piątek 22.03 / 10:00-12:30 / Studio Słodownia +3
poniedziałek 25.03 / 10:00-12:00 / Słodownia +2
środa 27.03 / 10:00-12:00 / Słodownia +2
piątek 29.03 / 10:00-12:00 / Słodownia +2

zajęcia otwarte (bezpłatne i dla każdego)

Marysia Zimpel, uczyła sie tańca od takich wybitnych osobowości jak Gill Clark, Rosalind Crisp oraz Isabelle Schad. Bieganie, pływanie, technika release oraz tak zwane praktyki somatyczne są silnie obecne w jej edukacji i pracy tanecznej. Studiowała taniec współczesny i choreografię w ramach programu HZT na Uniwersytecie der Künste w Berlinie. Na wydziale kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu obroniła pracę magisterską pt. Praktyka tańca – ruchoma przestrzeń tworzenia siebie. Swoje prace solowe pokazywała w Berlinie, Wiedniu (w ramach festiwalu ImageTanz 2011), w Amsterdamie, Poznaniu i innych miejscach Europy. W roku 2010 dołączyła do wiedeńskiego kolektywu performatywnego God´s Entertainment, z którym występowała do roku 2012. W 2010 roku rozpoczęła pracę jako tancerka dla Isabelle Schad. W maju 2012 roku została zaproszona do współpracy z Kattrin Deufert i Thomasem Plischke przy projekcie (En)tropical Institut. Jest również autorką niezależnego festiwalu performansu Serendypia, który dwukrotnie odbył się w Poznaniu przy współpracy z Galerią Miejską Arsenał.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia 3, w godz. 10.00-12.30

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close