Poznań: Marysia Zimpel – „What do you really miss?”

Zdjęcie: Poznań: Marysia Zimpel – „What do you really miss?”

Fot. materiały organizator ów

Wersja do druku

Udostępnij

Stary Browar Nowy Taniec zaprasza na pokaz przedplatformowy spektaklu Marysi Zimpel What do you really miss?, który powstał w ramach programu Solo Projekt 2012.

O spektaklu:

What do you need ? What do you see ? Smok is a Dragon. Demon ?

Złodzieje bliskości,
przestępcy spragnieni,
kobiety wytrwałe,
kobiety płaczące,
kobiety samotne,
kobiety dające miłość,
kobiety kochające to co nie jest nimi.

Pełnia w ciągłym stawaniu się,
dopełnienie, odpoczynek, wytchnienie,
inaczej sie nie da.

Thiefs of a cuddle,
thirsty criminals,
woman who endure
woman who cry
woman in solitude
woman givin love
woman lovin that what is not them.

Full moon in a constant becoming,
object, rest, respite,
can’t get it otherwise.

Come home
Blue Child
Remember
now is time
to gather and give
the beauty of life
inside & out
there.

Czym jest dla mnie taniec ? Jako solo praktyka w studio, jest to dialog ze samą sobą, z pamięcią, z wyobraźnią, z przestrzenią./What is dance for me? As a solo practice in a studio it is an ongoing dialog with myself, with body, rememberance, imagination and with space.

Marysia Zimpel – uczyła sie tańca od takich wybitnych osobowości jak Gill Clark, Rosalind Crisp oraz Izabelle Schad. Bieganie, pływanie, technika release oraz tak zwane praktyki somatyczne były silnie obecne w jej edukacji i pracy tanecznej. Studiowała taniec współczesny i choreografię w ramach programu HZT na Uniwersytecie der Künste w Berlinie. Na wydziale kulturoznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu obronila prace magisterska Praktyka tańca – ruchoma przestrzeń tworzenia siebie. Swoje prace solowe pokazywała w Berlinie, we Wiedniu (w ramach festiwalu ImageTanz 2011), w Amsterdamie, Poznaniu I innych miejscach Europy. W roku 2010 dołączyła do wiedeńskiego kolektywu performatywnego – “God´s Entertainment”, z którym wystepowala do roku 2012. W 2010 roku rozpoczęła prace jako tancerka dla Isabelle Schad. W maju 2012 roku została zaproszona do współpracy z Kattrin Deufert i Thomasem Plischke przy projekcie (En)tropical Institut. Jest również autorką niezaleznego festiwlu performansu Serendypia, który dwukrotnie odbył sie w Poznaniu przy współpracy z Galerią Miejską Arsenał.

choreografia i wykonanie Marysia Zimpel
oopieka artystyczna Ria Higler
kostium Katarzyna Bura
dźwięk Amit Arnav
produkcja Art Stations Foundation

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close