Poznań/PAWILON/„Nowe drogi teatru”: Marta Ziółek „TO”

Zdjęcie: Poznań/PAWILON/„Nowe drogi teatru”: Marta Ziółek „TO”

Marta Ziółek "To", fot. Tomasz Ćwiertnia

Wersja do druku

Udostępnij

Poznański PAWILON zaprasza na pokaz spektaklu To Marty Ziółek.

O spektaklu:

ta choreografia nie zaczyna się od poczynań prywatnych, intymnych, wstydliwych

ta choreografia zainteresowana jest przedmiotem martwym

ta choreografia ufa konstrukcji i fikcji artystycznej

ta choreografia skład hołd tworom sztucznym, sobowtórom, automatom homunkulusom

ta choreografia jest bandytą, kradnie i przetwarza

ta choreografia myśli, pamięta i interesuje się czasem

ta choreografia nie jest w czasie teraźniejszym

ta choreografia jest atrapą

Z recenzji:

Ziółek łączy bezczelność, poczucie humoru i artystyczny nonkonformizm z wnikliwą analizą popkulturowych mechanizmów. (…) W To zamiast słynnego„pokoiku z dzieciństwa”, który Kantor starał się odtworzyć na scenie, Ziółek rekonstruuje teledyskowe blue boxy, mnożąc w nich popkulturowe projekcje: strzępy choreografii i ikoniczne pozy muzycznych gwiazd.
Paweł Soszyński | Dwutygodnik.com

To jest wielopiętrowym królestwem fikcji. Z jednej strony mamy do czynienia z wymyślaniem siebie, które polega zarazem na projektowaniu odpowiedniej „stylówki” i na przenoszeniu „ja” w przestrzeń cyfrową, czyli na zwielokrotnianiu poziomów obecności „ja”. Z drugiej – z tradycyjnym tworzeniem opowieści. Ziółek przewrotnie zrównuje konieczność autokreacji z przyjemnością czerpaną z układania historii nieprawdziwych.
Alicja MüllertaniecPOLSKA.pl

Kreacja i performans: Korina Kordova, Robert Wasiewicz, Marta Ziółek
Występują: Iza Szostak, Robert Wasiewicz, Marta Ziółek
Goście specjalni:
Piosenkarka: Maria Kozłowska
Saksofonista: Natan Kryszk
Voguerka: Magdalena Marcinkowska

Bilety: bit.ly/TOwPawilonie

Cykl jest finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania. #poznanwspiera
Kurator: Korporacja Teatralna

Marta Ziółek zanim rozpoczęła studia na Wydziale Choreografii w School for New Dance Development w Amsterdamie, studiowała na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła również Vorausbildung – intensywny program tańca w Tanz Fabrik w Berlinie. Dotychczas brała udział w warsztatach, projektach oraz współpracowała z takimi choreografami i teoretykami jak Bojana Cvejic, DD Dorvillier, Deborah Hay, Maria La Ribot, Benoit Lachambre, Xavier Le Roy, Meg Stuart. W 2011 roku była stypendystką prestiżowego stypendium Dance Web na ImpulsTanzFestival w Wiedniu. W 2012 roku uczestniczyła w platformie „Europe in Motion”, przeznaczonej dla młodych wschodzących choreografów. Swoje prace wystawiała na międzynarodowych festiwalach. Występowała między innymi na Something Raw Festival w Amsterdamie, Spring Dance w Utrechcie, w teatrze Hetveem w Amsterdamie, Volksbühne w Berlinie oraz Joyce Soho w Nowym Jorku.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: PAWILON, ul. Ewangelicka 1

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close