Poznań/Polska Platforma Tańca 2012: Anna Nowicka „the truth is just a plain picture.said bob.”

Zdjęcie: Poznań/Polska Platforma Tańca 2012: Anna Nowicka „the truth is just a plain picture.said bob.”

Fot. Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

I tak, powoli, jesteśmy zastępowani… poprzez nieprzerwany ciąg obrazów, jeden za drugim obezwładniający się wzajemnie, każdy zajmujący miejsce poprzedniego. W szeregu wydarzeń, nad którymi straciliśmy kontrolę. Gdzie leży granica pomiędzy tym, co rzeczywiste a tym, co fikcyjne? Co znajduje się pod warstwami iluzji? Nic?

 

koncept, choreografia i wykonanie: Anna Nowicka opieka artystyczna: Peter Pleyer muzyka: Tian Rotteveel realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski oprawa graficzna: Filip Gruber Bojovic strona wizualna: Carito Maldonado, Juliane Brösemann produkcja: Art Stations Foundation – spektakl powstał w ramach programu rezydencyjnego Solo projekt 2011 przy wspraciu:Hochschulübergreifenden Zentrums Tanz Berlin (HZT)

 

Anna Nowicka, absolwentka szkoły SEAD w Sazlburgu, HZT/Ernst-Busch w Berlinie oraz wydziału psychologii w Uniwersytecie Warszawskim. Jako artystkę ukształtowała ją stała współpraca z Art Stations Foundation w Poznaniu oraz projekty z Malą Kline i Draganą Alfirević, spotkanie z Peterem Pleyerem i Tomim Janeziciem. W ostatnich latach jej artystyczne poszukiwania skupiły się na pracy z materią snów, wyobraźni i wywodzonych zeń fizycznych akcji co doprowadziło poszukiwań metodologii ich wykorzystywania w procesie kreacji i spektaklu. Głównym punktem zainteresowań Anny jest zagadnienie wyobraźni i kreatywności oraz postrzeganie ciała jako obszaru potencjalnych możliwości. Jej prace nie podążają za konkretną estetyką, poszukują raczej różnych środków wyrazu tego, co niedostrzegalne, osobliwe, nieznane. W uznaniu dla jej pracy i badań w 2011 roku Anna uzyskała niemiecką nagrodę DAAD i stypendium Studienstiftung des deutschen Volkes. W 2012 roku otrzymała także stypendium danceWeb w ramach festiwalu Impulstanz w Wiedniu. Obecnie Anna studiuje w School of Images pod kierunkiem dr Catherine Shainberg.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:00

Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Stary Browar Studio

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close