Poznań/Polska Platforma Tańca 2012: Iza Szostak „From culture to nature”

Zdjęcie: Poznań/Polska Platforma Tańca 2012: Iza Szostak „From culture to nature”

Fot. Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

Rzeczy się zmieniają (rośnie sałata, wcześniej usychała ziemia). Zmienia się atmosfera, bo zmienia się humor. Constans nie istnieje – cały czas coś rośnie i umiera, więdnie – rozkwita. Zmienia się muzyka, bo zmienia się…. gust. Bez względu na wszystko następują pory roku. Uciekamy od faktu, że musimy się podporządkować, zajęci życiem, ale i tak w rezultacie gadamy o pogodzie. Prymitywna natura jest odnośnikiem, do którego wracamy, wedle którego planujemy… wakacje. Natura to stróż powszechnego ładu. Jakie są przejawy kultury, które wyrosły z „niższych poziomów” natury? Budujemy drogi, schronienie, pielęgnujemy ciało, stawiamy płot. Jak kultura steruje czynnościami biologicznymi i hamuje procesy fizjologiczne? Bardzo pragniemy nowych poziomów realizujących świadome zadania, jak np. samorealizacja. „Masz słuszność, ale trzeba uprawiać swój ogródek”.

 

choreografia i koncept: Iza Szostak opieka artystyczna: Luca Giacomo Schulte, Ornella Balestra muzyka: Kuba Słomkowski realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski produkcja: Art Stations Foundation – spektakl powstał w ramach programu rezydencyjnego Solo projekt 2011

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Stary Browar Studio, ul. Półwiejska 42, Poznań

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close