Poznań/Polska Platforma Tańca 2012: Jakub Wittchen „Człowiek tańca” – wystawa zdjęć

Zdjęcie: Poznań/Polska Platforma Tańca 2012: Jakub Wittchen „Człowiek tańca” – wystawa zdjęć

Fot. Z materiałów artystów

Wersja do druku

Udostępnij

Cykl fotograficzny Jakuba Wittchena jest sprowadzeniem tancerza ze sceny, spacerem po jego mieście, chwilą przy kawie, wizytą w jego domu rodzinnym, długim planowaniem miejsca spotkania, rozmową, nawiązaniem bliższej przyjaźni, serdecznym uściskiem dłoni. Miejsce wykonania portretu autor zostawił bohaterom jego prac, pokazuje ich tam, gdzie sami sobie tego życzą, w miejscach, z którymi się identyfikują, w których lubią przebywać, w miejscach opisujących ich samych mniej lub bardziej dosłownie. Prezentowane zdjęcia są drugą odsłoną cyklu. Pierwsza prezentacja miała miejsce podczas festiwalu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2010.

 

„Pracując nad fotografiami do tego cyklu, przekonuję się jak serdeczni i otwarci na współpracę są bohaterowie moich zdjęć. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, iż wśród tancerzy odsetek ludzi pozytywnie nastawionych do otaczającego świata jest największy spośród środowisk, z jakimi dotychczas miałem do czynienia. Wystawa ta jest z zamierzenia pokazem pracy niedokończonej, procesem – w pewnym sensie dokumentem – rozrastającym się przez cały czas”.

Jakub Wittchen, fotograf, założyciel i właściciel Agencji Fotograficznej Master-Art. Zawodowo zajmuje się fotografią reklamową. Od lat realizuje się również jako fotograf tańca i teatru. Stale współpracuje z programem Stary Browar Nowy Taniec fundacji Art Stations Foundation w Poznaniu oraz Instytutem Muzyki i Tańca w Warszawie. Współpracował również z Teatrem Polskim w Poznaniu, Instytutem Adama Mickiewicza, Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego i wieloma innymi podmiotami związanymi z szeroko pojętą kulturą. Autor zdjęć do publikacji „Sztuka do odkrycia”, „Szkice o polskim tańcu” i „Między ziemią a niebem – Teatr Biuro Podróży”.

 

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Stary Browar Słodownia, Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close