Poznań/Polska Platforma Tańca 2012: Tomasz Bazan „Station de Corps”

Zdjęcie: Poznań/Polska Platforma Tańca 2012: Tomasz Bazan „Station de Corps”

Fot. Patrycja Płanik

Wersja do druku

Udostępnij

Tańczę tutaj dla Ciebie. To moja stacja. Jestem pewien, że istnieje taka możliwość spotkania się na tej stacji. Na tej stacji jest tylko jedna zasada: musisz udowodnić że tańczysz dla mnie – zrobisz wszystko aby mnie przekonać – nawet gdybyś musiał potraktować swoje ciało jako pojemnik nie bacząc na jego zniszczenie. Jeśli to się stanie – wtedy spotkamy się i zawrzemy umowę – ja zatańczę dla Ciebie. Gdyby jednak Ci się nie udało będziemy musieli się rozstać – wtedy ja zabieram to co dałeś. Próby kontaktu z drugim człowiekiem. Próba uchwycenia zmian, które zachodzą w nas w wyniku tego.

 

„chciałbym wiedzieć, gdzie to jest… możecie pojechać tam razem, póź- niej mi opowiecie… klucz jest w mojej torebce… jestem gotowa…”— Z00, P. Greeneway

 

Czy ciało jest tylko pojemnikiem? Czy moje ciało należy do mnie, czy ja należę do mojego ciała? Nierozstrzygalność tych pytań powoduje pozostawanie w ciągłym wewnętrznym procesie ruchu wobec samego siebie. Obserwuję próby przekroczenia tych granic.

Dance for Renate Jett

reżyseria, choreografia, taniec: Tomasz Bazan z udziałem: Patrycja Płanik , Paweł Korbus video: Paweł Korbus kostiumy: Patrycja Płanik muzyka: Joanna Duda realizacja spektaklu: Maciej Połynkokonsultacje choreograficzne: Tania Androwska współpraca: Karolina Wesołowska produkcja: Teatr Maat Projekt CK Lublin, Oliver Ricco Foundation podziękowania: Art Stations Foundation, Stary Browar, Poznań

Tomasz Bazan, założyciel Teatru Maat Projekt; twórca i dyrektor artystyczny międzynarodowego festiwalu tańca i ruchu Maat Festival; członek Kunst Gillian Gallery Berlin; pracownik artystyczny Centrum Kultury w Lublinie; współtworzy Teatr Centralny w Lublinie. Ukończył wydział Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej o specjalizacji krytyka i animacja dzieł sztuk plastycznych. Szeroko pojmowanego tańca uczył się u wielu znakomitych tancerzy i mistrzów sztuk walki w Polsce i poza granicami kraju (spotkania, warsztaty, konferencje, staże, cuchingi). Od roku 2004 realizuje swój autorski program treningu fizycznego i poszukiwań kulturowych na terenie całej Polski i Europy wraz z kolektywnym zespołem. Współpracuje z wybitnymi teatrami, tancerzami, choreografami i reżyserami w Polsce oraz poza granicami kraju (m.in. Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego – Renate Jett, Jacek Poniedziałek, Małgorzata Szczęśniak, Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice, Kunst Gillian Gallery Berlin, Dance Art Now Londyn, Compagne le Sablier Francja, Opera Narodowa – Teatr Wielki Warszawa, Art Stations Foundation / Stary Browar Poznań, Teatr Provisorium, Teatr Nowy w Łodzi, Teatr Dramatyczny Warszawa, Teatr Powszechny Warszawa i inne). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP (2011). Zrealizował szereg projektów oscylujących wokół spektakli, happeningów, instalacji kolektywnych, performance pokazywanych w wielu prestiżowych miejscach niemal w całej Polsce i poza granicami kraju tworząc z czasem swój własny, rozpoznawalny styl.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Centrum Kultury ZAMEK, ul. Święty Marcin 80/82, Sala Wielka

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close