Poznań/Polska Platforma Tańca 2017 na bis: Karol Tymiński „This Is a Musical”

Zdjęcie: Poznań/Polska Platforma Tańca 2017 na bis: Karol Tymiński „This Is a Musical”

Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

Na początku kwietnia tego roku w Bytomiu odbyła się kolejna Polska Platforma Tańca. To organizowane co dwa lata święto polskiego tańca ma na celu prezentację i promocję najciekawszych produkcji tanecznych powstałych w Polsce lub zrealizowanych przez polskich choreografów za granicą. To impreza dobrze znana poznańskiej publiczności, bo jej trzy edycje – w 2008, 2010 i 2012 roku – odbywały się właśnie w Poznaniu we współpracy Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk i Centrum Kultury Zamek. Od 2013 roku głównym organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie, a festiwal co dwa lata gości w innym polskim mieście. Tej jesieni mamy okazję, by podczas intensywnego weekendu zobaczyć w Poznaniu kilka spektakli z programu tegorocznej bytomskiej platformy. Art Stations Foundation oraz Instytut Muzyki i Tańca, we współpracy z Aulą Artis, zapraszają na ekscytujące spotkanie z najnowszym polskim tańcem.

W ramach Polskiej Platformy Tańca 2017 na bis zostanie pokazany spektakl This Is a Musical Karola Tymińskiego. Muzyka elektroniczna została przeniesiona do sfery wirtualnej poprzez wynalezienie sampla. Musical ten używa ciała performera jako źródła dźwięku i w ten sposób na nowo ufizycznia instrument. Człowiek i żywa materia, z której jest zbudowany, stają się jednym przedmiotem. Ciało jest jednocześnie doświadczane i doświadczające, stając się receptorem samego siebie. Potrzeba pełnego doznania popycha performera do skrajnych działań, balansujących na granicy brutalności i czułości.

choreografia: Karol Tymiński

wykonanie: Karol Tymiński

muzyka: Karol Tymiński, Gradual

światła: Jan Cybis

kamera: Michał Andrysiak

koprodukcja: Open Latitudes, Instytut Sztuk Performatywnych

premiera: 14 listopada 2015, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

czas trwania: 50 minut

Spektakl zawiera sceny nagości.

Karol Tymiński – choreograf urodzony w Polsce, mieszkający w Berlinie. Materiał choreograficzny czerpie z badania fizyczności ciała performera na poziomie tkanek. Od 2013 roku jest jednym z artystów europejskiej sieci APAP (Advancing Performing Arts Project). Otrzymał także wsparcie m.in. Open Latitude, ImPulsTanz – Vienna International Dance Festival, American Realness, Movement Research, Komisji Europejskiej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, programu Stary Browar Nowy Taniec, Fundacji Ciało/Umysł.

Logo Art Stations Foundation (miniaturka) IMIT (miniaturka)Aula Artis (miniaturka)

Bilety w cenie 15zł. dostępne w punktach informacyjnych Starego Browaru oraz na: ebilet.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: Studio Słodownia 3.

powiązane

Ludzie

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close