Poznań/Polska Platforma Tańca 2017 na bis: Teatr Dada von Bzdülöw / Katarzyna Chmielewska „Why Don’t You Like Sadness”

Zdjęcie: Poznań/Polska Platforma Tańca 2017 na bis: Teatr Dada von Bzdülöw / Katarzyna Chmielewska „Why Don’t You Like Sadness”

Fot. Krzysztof Mystkowski.

Wersja do druku

Udostępnij

Na początku kwietnia tego roku w Bytomiu odbyła się kolejna Polska Platforma Tańca. To organizowane co dwa lata święto polskiego tańca ma na celu prezentację i promocję najciekawszych produkcji tanecznych powstałych w Polsce lub zrealizowanych przez polskich choreografów za granicą. To impreza dobrze znana poznańskiej publiczności, bo jej trzy edycje – w 2008, 2010 i 2012 roku – odbywały się właśnie w Poznaniu we współpracy Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk i Centrum Kultury Zamek. Od 2013 roku głównym organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie, a festiwal co dwa lata gości w innym polskim mieście. Tej jesieni mamy okazję, by podczas intensywnego weekendu zobaczyć w Poznaniu kilka spektakli z programu tegorocznej bytomskiej platformy. Art Stations Foundation oraz Instytut Muzyki i Tańca, we współpracy z Aulą Artis, zapraszają na ekscytujące spotkanie z najnowszym polskim tańcem.

W ramach  Polskiej Platformy Tańca 2017 na bis zostanie pokazany spektakl Why Don’t You Like Sadness Teatru Dada von Bzdülöww choreografii Katarzyny Chmielewskiej. Spektakl jest subtelną podróżą przez labirynt stanów emocjonalnych, którą można porównać do przechodzenia z pokoju do pokoju. Każdy z nich nasycony jest innym odcieniem i bywa, że wchodząc do jakiegoś pokoju, odkrywamy nie po raz pierwszy, że jest nam cholernie smutno. Otulamy się tym smutkiem jak kołderką i nie śpieszymy się, by spod niej wyjść. Melancholia wywołuje spowolnienie, dzięki któremu możemy przyjrzeć się wszystkiemu z uwagą, a przeżywając ten stan, jednocześnie staramy się złapać do niego dystans, by z nową energią otworzyć kolejne drzwi.

choreografia: Katarzyna Chmielewska

współpraca artystyczna: Anna Steller

wykonanie: Katarzyna Chmielewska, Radek Duda (muzyka na żywo)

światła: Michał Kołodziej

projekt graficzny: Maciej Salamon

produkcja: Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw

premiera: 22 lipca 2016, Scena Malarnia, Teatr Wybrzeże w Gdańsku

czas trwania: 50 minut

Katarzyna Chmielewska – absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku (1993) i P.A.R.T.S. (Performing Arts Research and Training Studios) w Brukseli (1997). Od 1993 roku współtworzy wraz z Leszkiem Bzdylem Teatr Dada von Bzdülöw. Zespół działa jako kolektyw twórczy, na koncie ma blisko pięćdziesiąt przedstawień. Od 2009 roku związany jest z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Swoje spektakle prezentował m.in. w Chinach, Indiach, Korei Południowej i w USA. Ruch, taniec, słowo, gra z formą i konwencją oraz groteska stały się trwałymi wyznacznikami prac zespołu.

http://www.dadateatr.pl/

Logo Art Stations Foundation (miniaturka) IMIT (miniaturka) Aula Artis (miniaturka)

Bilety w cenie 15zł. dostępne w punktach informacyjnych Starego Browaru oraz na: ebilet.pl

.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Poznań: Aula Artis, ul. Kutrzeby 10.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close