Poznań/Polski Teatr Tańca/Laboratoria Twórcze „tańczyMY na Taczaka!”: Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska, Agnieszka Dubilewicz – warsztaty „Całociało!”

Zdjęcie: Poznań/Polski Teatr Tańca/Laboratoria Twórcze „tańczyMY na Taczaka!”: Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska, Agnieszka Dubilewicz – warsztaty „Całociało!”

"panie władzo, to są tylko tańce", fot. Sisi Cecylia

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztaty Całociało! poprowadzą Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska i Agnieszka Dubilewicz, pedagożki tańca i artystki zajmujące się kreatywną pracą ruchową, tworzące kolektyw Kolekttacz, który w swoich działaniach zwraca szczególną uwagę na rozwój kompetencji artystycznych wśród najmłodszych, pogłębianie ich wrażliwości i zainteresowania sztuką.

 

Pomysłodawczynie warsztatu zapraszają do swobodnego bycia „tu i teraz” – do spotkania w ruchu autentycznym, niewymuszonym, w nieustającej wymianie myśli, energii, obserwacji i skojarzeń. 

 

Warsztat dedykowany jest również dzieciom o wyjątkowych potrzebach.

 

Prowadzące o warsztacie:

 

W trakcie warsztatu CałoCiało! pragniemy zwrócić uwagę na to, że nasze ciała są wyjątkowe, jedyne, niepowtarzalne, wystarczające  takie jakie są. 

 

Ruch, aktywność są dobrym momentem, w  którym możemy lepiej zaznajomić się z  naszym ciałem – przybliżyć do niego świadomie. 

Nasze działania są interdyscyplinarne, elastyczne, uniwersalne, złożone a zarazem otwarte. Nie dla tych, którzy potrafią tańczyć, ale dla wszystkich, którzy mają ciało. 

 

Postaramy się udowodnić, że ruch niejednokrotnie wymyka się stereotypom i normom, odbywa się daleko od sceny, w codzienności, dotyczy zewnętrza i wnętrza każdego z nas, niezależnie od wieku. Może być chaotyczny i ustrukturalizowany jednocześnie. Towarzyszą nam założenia niezaprogramowanej na siłę interakcji, wielozmysłowości, współtworzenia. 

 

Podczas warsztatu podkreślimy wagę kontaktu z samym sobą, jak i działania we wspólnocie. Rytm spotkania wyznaczą sami uczestnicy, energia grupy. Czasem będziemy przemieszczać się w przestrzeni w dynamicznym ruchu, czasem wyłącznie obserwować swój oddech czy bijące serce. 

 

 

Zajęcia odbędą się według następującego harmonogramu: 

 

31 lipca, godz. 10.00: Warsztaty tańca dla dzieci (grupa wiekowa 7-10 lat)

31 lipca, godz. 12.00: Warsztaty tańca dla dzieci (grupa wiekowa 11-13 lat)

 

1 sierpnia, godz. 10.00: Warsztaty tańca dla dzieci (grupa wiekowa 11-13 lat)

1 sierpnia, godz. 12.00: Warsztaty tańca dla dzieci (grupa wiekowa 7-10 lat)

 

 

Bilety w cenie 20 zł można kupować w serwisie bilety24.pl

 

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą butelki wody i wygodnego, niekrępującego ruchów stroju.

 

 

KolektTacz powstał w marcu 2020 roku z potrzeby wspólnego tworzenia. Artystki w swojej pracy korzystają z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji i somatycznych praktyk pracy z ciałem. Do tej pory, zainspirowane wydarzeniami związanymi ze społeczną izolacją, zaprojektowały cykl wydarzeń performatywnych pod wspólną nazwą To jest teraz, stworzyły spektakl Frajda, Granda, Bzik (premiera 1 lipca 2021, produkcja: Art Fraction Foundation). Stale prowadzą projekt Teatr Społeczny – strategie przetrwania w CK Zamek w Poznaniu, realizują warsztaty w ramach Kultury Dystansu na poznańskim Łazarzu i półkolonie artystyczne Lato w Teatrze 2021 w siedzibie Polskiego Teatru Tańca. Współpracują z choreografką i badaczką Izabelą Chlewińską.

 

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Poznań: Polski Teatr Tańca, ul. Stanisława Taczaka 8

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close