Poznań/SBNT dla Dzieci 2015 – Roztańczone rodziny: Monika Kiwak „Taniec? Czuję to!” – warsztaty dla dzieci i opiekunów

Zdjęcie: Poznań/SBNT dla Dzieci 2015 – Roztańczone rodziny: Monika Kiwak „Taniec? Czuję to!” – warsztaty dla dzieci i opiekunów

Fot. Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

SBNT dla Dzieci 2015 – Roztańczone rodziny zaprasza na warsztaty dla dzieci i opiekunów, które poprowadzi Monika Kiwak.

Monika Kiwak o warsztatach:

Taniec, ruch, jest dla mnie organiczną częścią życia codziennego. Dostrzegam wspaniałe partnerowania na lotniskach, kiedy ludzie witają się i żegnają; widzę choreografię w tramwajach, kiedy pasażerowie przesiadają się z jednego siedzenia na drugie. Fascynują mnie sportowcy i sposób, w jaki pracują ich ciała. Przyglądam się dzieciom, które są świetnymi performerami i mają niezwykłą obecność sceniczną, nawet w czasie powtarzania tych samych ćwiczeń. Improwizacja uczy mnie, że jest wiele rozwiązań ruchowych, że sytuacje kryzysowe podczas tańca mają ogromny potencjał dla budowania kompozycji. Tak jak w życiu – jest wiele możliwości wyboru – jeśli ich spróbujesz, a nie tylko o nich pomyślisz, mogą nas zaskoczyć. Każdy kryzys, w którym pozostaniemy uważni i szczerzy może przynieść nowe rozwiązania. Jest jeszcze więcej powodów, dla których taniec jest moją pasją, ale chcę by uczniowie i widzowie, z którymi dzielę się swoim doświadczeniem, znajdowali swoje własne cele.

Monika Kiwak – magister wiedzy o teatrze (dramatologia) oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim; absolwentka wydziału tańca w Performers House (DK), dyplomowana instruktorka tańca współczesnego, uczestniczka certyfikowanego Kursu Body Mind Centering w Bratysławie; stypendystka Art Stations Foundation (Alternatywna Akademia Tańca 2013); rezydentka Dance Move Cites (2013–2014). Tańczy w Eksperymentalnym Studio Tańca Iwony Olszowskiej w Krakowie, gdzie rozwija swój warsztat improwizatorski i performerski. Oprócz bogactwa technik tańca współczesnego, próbuje innych form ruchu i sportu w Polsce i w Europie. Z pasją pracuje zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi. Związana z krakowskim teatrem Barakah. W marcu 2014 premierę miał jej solowy spektakl Star fish.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat.

Organizatorzy proszą o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę. Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

Ewentualne pytania należy kierować na adres e-mail

Wejściówki w cenie 10 zł (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych w Atrium i Pasażu Starego Browaru oraz na ebilet.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Poznań: Studio Słodownia 2, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close