Poznań/SBNT dla Dzieci 2015 – Roztańczone rodziny: Theater o.N. „Flying & Falling” – chor. Rafal Dziemidok, Florian Bilbao

Zdjęcie: Poznań/SBNT dla Dzieci 2015 – Roztańczone rodziny: Theater o.N. „Flying & Falling” – chor. Rafal Dziemidok, Florian Bilbao

Fot. David Beercroft

Wersja do druku

Udostępnij

Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci – Roztańczone rodziny zaprasza na spektakl Flying & Falling berlińskiego Teatru o.N. w choreografii Rafała Dziemidoka i Floriana Bilbao. Jest to przedstawienie taneczne, będące kompozycją poetyckich obrazów, przygotowane z myślą o widzach od 2. roku życia. Na wyjątkowo sprężystej scenie spotykają się po raz pierwszy dwaj tancerze – Rafał Dziemidok (Polska) oraz Florian Bilbao (Francja). Wspólnie, do muzyki Moritza Gagema, tworzą ruchowe przedstawienie o lataniu i spadaniu. W wesoły sposób prezentują małym widzom odwieczną, ludzką tęsknotę za lataniem. I tak właśnie, za sprawą ich choreografii, zarówno mali, jak i ci starsi widzowie, odkryją znaną prawdę, o tym, że latanie jest nieodzownie połączone ze spadaniem.

To co wzniosło się do góry, nieuchronnie spadało w dół. Wysoko, wysoko nad ziemią i tuż przy jej powierzchni – wesołe podskoki, turlania, gibania, potknięcia. Unoszenie się i spadanie. I tak w kółko – bach z powietrza na ziemię! Podnosimy się, wstajemy, staramy się ustać prosto, niezachwianie, złapać balans. I znowu próba latania – wznoszenie się, szybowanie do góry.

Frank Fierke – artysta specjalizujący się w tworzeniu przestrzennych obiektów powietrznych – na potrzeby spektaklu, stworzył prawdziwą maszynę do spełniania życzeń – wykreował scenografię, która pozwala zarówno twardo stąpać po ziemi, jak i wykonywać najbardziej zwariowane skoki i nieoczywiste lądowania. Po tym jak tancerze przetestują jak funkcjonuje ta niezwykła przestrzeń, również widzowie będą zaproszeni do wspólnego działania i latania.

TRAILER

Niemiecki Teatr o.N. jest organizatorem międzynarodowego festiwalu teatralnego dla najnajmłodszych FRATZ, w ramach którego odbywa się prapremiera spektaklu oraz sympozjum naukowe poświęcone zagadnieniom związanym z teatrem, tańcem i edukacją artystyczną dla najmłodszych dzieci. Ta niezależna grupa działa od 35 lat w dzielnicy Prenzlauer Berg, którą można śmiało nazwać dziecięcym centrum Berlina. W ciągu ostatnich pięciu lat Teatr o.N. wyspecjalizował się w tworzeniu spektakli dla najmłodszej widowni – dzieci w wieku od 2 lat, które pokazywane były nie tylko w Niemczech, ale również zagranicą. W 2014 roku grupa, za swoją działalność został uhonorowany nagrodą George Tabori. Spektakl flying&falling jest kolejnym krokiem do rozwijania języka sztuki, którym twórcy teatru porozumiewają się z widzami, a jednocześnie jest to pierwszy spektakl taneczny, skierowany do tak młodych odbiorców, zrealizowany na tej scenie. Przedstawienie powstało we współpracy z polskim partnerem – Art Stations Foundation z Poznania, która w ramach swojej szerokiej działalności skoncentrowanej na tańcu współczesnym, prowadzi program Stary Browar Nowy Taniec, w ramach którego od 5 lat realizuje działania taneczne skierowane do najmłodszych dzieci (Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci).

występują: Rafał Dziemidok, Florian Bilbao

koncepcja: Florian Bilbao

choreografia: Rafal Dziemidok, Florian Bilbao

scenografia: Frank Fierke

muzyka: Moritz Gagern

kostiumy: Sebastian Ellrich

światło: Klaus Dust

asystent reżysera: Michaela Millar

opieka merytoryczna: Alicja Morawska-Rubczak

media: Barbara Gstaltmayr

koordynator produkcji: Doreen Markert

koordynator artystyczny projektu: Vera Strobel

czas trwania: 30 minut (plus zabawa)

Koprodukcja Teatru o.N. (Niemcy) i Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk (Polska)

Zrealizowane dzięki wsparciu Capital Cultural Fund, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Theater o.N. (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close