Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny 2020: „Odkrywczynie snów” – warsztat dla dziewczynek; prowadzenie: Anna Nowicka

Zdjęcie: Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny 2020: „Odkrywczynie snów” – warsztat dla dziewczynek; prowadzenie: Anna Nowicka

fot. J. Krzyżanowski

Wersja do druku

Udostępnij

Pięciodniowe warsztaty Odkrywczynie snów dla dziewczynek w wieku 9–12 lat to zaproszenie do świata tańca i wyobraźni.

Przygotujcie się. Zbierzcie całą swoją odwagę rozrzuconą po pokoju, wyłówcie skrzętnie schowaną w kieszeni ciekawość, odkurzcie wyobraźnię, naszą najlepszą przyjaciółkę. Wyruszamy dzisiaj w podróż w krainę snów, marzeń i intuicji. Niczym mityczne bohaterki, napotkamy na naszej drodze przerażające potwory, niewyobrażalne wyzwania, przepyszne pokusy i magiczne krainy zaklęte w naszych ciałach. Odnajdziemy ukryte moce i poznamy wiernych sprzymierzeńców. Nie obędzie się bez chwilowych przeciwników, ale dzięki wyobraźni i przepełnionych wiedzą snom, zrozumiemy, jak odwrócić ich siłę na naszą korzyść. A wszystko po to, by odkryć ukryty na końcu drogi skarb.

O warsztatach:

 

Poprzez zabawy ruchowe, improwizacje taneczne i pracę z intuicją, warsztaty poszerzają kompetencje w zakresie kreatywności, koncentracji, ekspresji, jak również umiejętności wyciszania się. Prowadząca, korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia jako tancerki i choreografki, zaproponuje uczestniczkom ćwiczenia pogłębiające świadomość ciała (połączone między innymi ze swobodnym rysunkiem) i rozwijające zaufanie do własnej wyobraźni.

Warsztaty są odpowiedzią na wyzwania stawiane dzieciom przez coraz bardziej oddaloną od cielesnej uważności współczesność. Podjęcie tematu snu i połączenie go z praktyką podążania za spontaniczną radością ruchu, ma potencjał wzmacniania samooceny uczestniczek i może w przyszłości okazać się wsparciem w odważnym podążaniu za ich potrzebami i obranymi celami.

Warsztaty Odkrywczynie snów skonstruowane są w duchu poszanowania podmiotowości dzieci. Proponowane aktywności programowo zakładają więc otwartość na różnorodność odpowiedzi i rodzajów zaangażowania uczestniczek. Tytułowe „odkrywanie snów” dotyczy obrania snu jako ogólnego tematu proponowanych aktywności. Warsztaty nie są spotkaniami terapeutycznymi, a artystycznymi, podczas których uczestniczki będą mogły m.in. poznać logikę wyobrażeń sennych i korzystać z niej podczas wspólnych zabaw ruchowych. Mając na uwadze potencjalną delikatność, intymność i siłę konkretnych, osobistych snów uczestniczek, ich treści zostaną włączone w proponowane ćwiczenia wyłącznie, jeśli grupa wyrazi taką chęć i gotowość.

Koszt udziału w pięciodniowym warsztacie: 100 zł (organizator nie zapewnia wyżywienia ani napojów)

Więcej informacji i zapisy: dzieci@starybrowarnowytaniec.pl

Wydarzenie odbędzie się w przestronnym Studio Słodownia +3, w grupie maksymalnie 10-osobowej, z uwzględnieniem aktualnych wymogów sanitarnych. Warsztat przeznaczony jest dla dziewczynek w wieku 9–12 lat.

O prowadzącej:

Anna Nowicka jest choreografką i tancerką, z wykształcenia psychologiem i certyfikowaną nauczycielką w „Szkole Wyobrażeń” („The School of Images”) dr Catherine Shainberg. Od ponad 10 lat pogłębia swoją wiedzę w dziedzinie pracy ze snami i wyobraźnią w dialogu z dr Bonnie Buckner, rozwijając autorską technikę pracy z ciałem. Regularnie prowadzi zajęcia taneczne, performatywne i improwizacyjne w Polsce i za granicą. Jest współtwórczynią Dream Your World Into Being, programu mającego na celu wspieranie dziewczynek i młodych kobiet w realizacji ich marzeń, poprzez pracę z intuicją i snami.

https://www.dreamyourworld.org/

http://annanowicka.com/

Osoba do pomocy: Zofia Tomczyk

Konsultacje psychologiczne: dr Bonnie Buckner, Natalia Minge

Projekty dofinansowany z budżetu Miasta Poznań.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Poznań: ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia 3

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close