Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny: Agnieszka Kryst „Zatańczmy razem” – warsztaty

Zdjęcie: Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny: Agnieszka Kryst „Zatańczmy razem” – warsztaty

Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Stary Browar Taniec dla Dzieci Agnieszka Kryst poprowadzi zajęcia dla dzieci w wieku od lat 4 do lat 7 wraz z opiekunami. Należy zabrać wygodny strój i obuwie na zmianę. Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

Koszt: wejściówki w cenie 15 zł (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych w Atrium i Pasażu Starego Browaru oraz na ebilet.pl

Ewentualne pytania należy kierować na adres e-mail: dzieci@starybrowarnowytaniec.pl

Prowadząca o warsztatach:

Taniec i ruch są jedną z najbardziej naturalnych form ekspresji dziecka. To również wyjątkowy sposób na odkrycie nowych, niezwykłych relacji. Poprzez ruch, uczenie się partnerowania w nim, swobodę poruszania się, zabawę, wspólne tworzenie układu choreograficznego, rodziny biorące udział w warsztacie będą budowały niepowtarzalne więzi zarówno między sobą, jak i z pozostałymi uczestnikami zajęć. Zaczynając od ćwiczeń rozgrzewających, poprzez różne zadania taneczne i ruchowe, będziemy pobudzać naszą kreatywność i pomysłowość. Zajęcia będą także kładły duży nacisk na wspólną pracę między uczestnikami, naukę rozumienia i akceptacji innych, wspólne tworzenie i kreatywną pracę, budowanie zaufania oraz relacji z innymi dziećmi. Pokażemy, że taniec może być nie tylko świetną zabawą, ale również sposobem na wyrażanie się, opowiadanie, wzajemnie porozumiewanie się.

Agnieszka Kryst – absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Choreografii i Teorii Tańca, gdzie w 2013 roku zdobyła tytuł Magistra Sztuki. Była stypendystką Alternatywnej Akademii Tańca 2013 (Art Stations Foundation, Poznań). Jako tancerka i performerka współpracowała z Karoliną Kroczak (spektakl Tropiciele, którego premiera miała miejsce w teatrze Stara Prochownia), Tomasem Nepsinskim, Juanem Domìnguezem Rojo czy Małgorzatą Haduch. Ostatnio jako tancerka współpracowała z Sjoerdem Vreugdenhilem przy spektaklu Skutki niezamierzone, którego premiera odbyła się podczas programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2014. Agnieszka jest finalistką festiwalu/konkursu choreograficznego New Europe Festival 2013 w Pradze. W czasie konkursu zaprezentowała swoje solo Pressure oraz duet Liquid state of mind, która współtworzyła wraz z Julią Plawgo. W 2013 brała udział w projekcie Friv Move w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu – laboratorium improwizacji muzyków i tancerzy. Jako tancerka zrealizowała również projekt filmowy z Noa Shadur i Kondradem Smoleńskim, będący zakończeniem rezydencji artystów odbywającej się z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jako performerka pracowała także nad multidyscyplinarnym projektem Monadologia w reżyserii Aleksandry Hirszfeld oraz w choreografii Marty Ziółek. Premiera spektaklu odbyła się w listopadzie 2014 roku w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Agnieszka Kryst jest uczestniczką wielu warsztatów w Polsce i zagranicą (m.in. podczas ImPulsTanz Festival w Wiedniu). Uczyła się u takich pedagogów jak: Maria Scaroni, Sojerd Vreugdenhil, Rosalind Crisp, Laura Aris Alvarez, Peter Jasko, Benoit Lachambre, Keith Hennessy czy David Zambrano.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Poznań: Studio Słodownia 2, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close