Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny: Janusz Orlik „Rodzinny taniec” – warsztaty

Zdjęcie: Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny: Janusz Orlik „Rodzinny taniec” – warsztaty

Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Wersja do druku

Udostępnij

Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci zaprasza na warsztaty dla dzieci (od 3 do 5 lat) i rodziców, które poprowadzi Janusz Orlik. Punktem wyjścia dla warsztatu Rodzinny taniec będzie zabawa, do której zaangażowani zostaną wszyscy członkowie rodziny. Proste gry i ćwiczenia ruchowe staną się podstawą do rozwijania wspólnego tańca. Choreograf nie będzie tworzył swoich układów, tylko pozwoli rodzinom na ich spontaniczny, niczym nieograniczony gest. Dzieci będą próbowały znaleźć wspólny język ruchowy zarówno z mamą, jak i tatą, doświadczając przy tym ich bliskości. To aktywne „bycie razem” pozwoli na wykorzystanie potencjału ruchowego każdego członka rodziny.

Należy zabrać wygodny strój i buty na zmianę. Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa. Ewentualne pytania należy kierować na adres e-mail. Wejściówki w cenie 10 zł (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych w Atrium i Pasażu Starego Browaru oraz na ebilet.pl.

Janusz Orlik po ukończeniu warszawskiej szkoły baletowej studiował w Brucknerkonservatorium Linz (Austria), gdzie tańczył w zespole x.IDA. Od 2002 r. jest stałym członkiem Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania). Jego własne prace to m.in. Exérèse monobloc (2004), a bliźniego swego jak siebie samego (2006), Live on stage (2008), Święto wiosny (2011). W 2007 roku wystąpił w spektaklu towarzystwa gimnastycznego nic. W 2009 roku wziął udział w spektaklu Happy Nigela Charnocka, będąc jednocześnie asystentem choreografa. Rok później dołączył do grupy Ugo Dehaesa, Kwaad Bloed (Belgia), występując w spektaklu Forces. W 2011 roku dołączył do Nigel Charnock + Company (Wielka Brytania) rozpoczynając pracę nad spektaklem Ten Men. W 2011 roku współpracował przy tworzeniu i wystąpił w Rekonstrukcji Joanny Leśnierowskiej. Poza pracą sceniczną Janusz Orlik prowadzi warsztaty taneczne w szkołach tańca oraz innych placówkach edukacyjnych w kraju i za granicą.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Poznań: Studio Słodownia 2, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close