Poznań/SBNT na Malcie 2014/Solo Projekt Camp: „Co z tym tańcem? 10 lat programu Stary Browar Nowy Taniec” – dyskusja i promocja książki Anny Królicy „Pokolenie Solo”

Zdjęcie: Poznań/SBNT na Malcie 2014/Solo Projekt Camp: „Co z tym tańcem? 10 lat programu Stary Browar Nowy Taniec” – dyskusja i promocja książki Anny Królicy „Pokolenie Solo”

Fot. Herman Sorgeloos

Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji 10 lat funkcjonowania programu Stary Browar Nowy Taniec odbędzie się dyskusja w kontekście książki Anny Królicy Pokolenie Solo na temat stanu tańca współczesnego w Polsce. Moderacja: Joanna Leśnierowska. Goście: Anna Królica i rezydenci programu SOLO PROJEKT.

Na książkę składa się cykl dwudziestu pięciu wywiadów przeprowadzonych z młodymi polskimi choreografami, który układa się w narrację pokoleniową. Z wywiadów wyłania się obraz oraz specyfika organizacji pracy niezależnych choreografów, nierzadko oparta na strategii równoczesnego działania w kraju i zagranicą, nieustannym byciu w drodze, pomiędzy jednym a drugim projektem. Tymczasowość, nomadyczny tryb życia oraz dążenie do celu i perfekcji wyznaczają im codzienny rytm. Ten zapis spotkań i dyskusji o tańcu tworzy krajobraz polskiej sceny tańca ostatniej dekady, są one świadectwem przemian zachodzących w choreograficznej praktyce scenicznej. I tak niezaprzeczalnie obok teatru tańca pojawia się miejsce dla nowego tańca i towarzyszącej mu nowej wizji cielesności.

Publikacja książki jest częścią programu Maszyna choreograficzna w ramach projektu Kto inspiruje? Tadeusz Kantor! realizowanego przez Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w latach 2013–2014 i dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Część wywiadów została przeprowadzona w 2012 roku w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Przeczytaj:

Spis treści, wstęp i stopka

Wywiad z Izą Szostak

Czas: 1H
Bilety: wstęp wolny

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Poznań: Plac Wolności

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close