Poznań/SBNT na Malcie 2015/Polish-Israeli Choreographic Exchange: Maria Zimpel, Bryan Eubanks „noish~[komponowanie hałasu]”

Zdjęcie: Poznań/SBNT na Malcie 2015/Polish-Israeli Choreographic Exchange: Maria Zimpel, Bryan Eubanks „noish~[komponowanie hałasu]”

Grafika: Yiannis Papachristos

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2015 Art Stations Foundation zaprasza na pokaz spektaklu Noish~[komponowanie hałasu] Marii Zimpel, który stanowi część projektu Polish-Israeli Choreographic Exchange. Noish~ [komponowanie hałasu] to performans, który próbuje być jedną rzeczą. Domaga się dyscypliny, aż do upadku. Uzmysłowione ciało filtruje przez siebie hałas, intensyfikuje w przestrzeni rozpadanie się wszystkich swoich pojawień. Uczucie, że hałas to nie dźwięk, hałas to nie płacz; hałas widziany jako przyjemność, staje sie stymulacją i katalizatorem zmiany. Taniec i muzyka przeplatają się, a wszystko, co widzimy, to wibracje powierzchni, nigdy samo jej pękanie.

koncept, taniec: Marysia Zimpel

muzyka: Bryan Eubanks

podziękowania dla: Doroty Kabały oraz Yiannisa Papachristosa

czas trwania: 40 min.

Praca powstała we współpracy z muzykiem i kompozytorem eksperymentalnym Gerardem Lebikiem, zrealizowana w 2014 roku w cyklu: PERFORMAT, prowadzonym przez Annę Czaban w Galerii Miejskiej Arsenał.

Marysia Zimpel pracuje w przestrzeni tańca, choreografii i performensu. W swojej pracy koncentruje się na poszukiwaniach ruchowych, badając granice fizyczności. Studiowała taniec i choreografię w HZT na Uniwersytecie Sztuk (UdK) w Berlinie, oraz  kulturoznawstwo na Wydziale Nauk Społecznych w Poznaniu (UAM). Praktyki somatyczne oraz improwizacja choreograficzna Rosalind Crisp istotnie wpłynęły na jej pracę. Zadebiutowała w Wiedniu pracą Working like a Dog, duet z poetą Ezrą Greenem. Dalsze prace: solo What do you really miss?, s c a t t e r  z Zeiną Hanna i Bryanem Eubanksem, noish~ (2014), z Gerardem Lebikiem, trio What do you really miss? (3), prezentowane były i są międynarodowo w Europie. W latach 2010-2012 należała do wiedeńskiego kolektywu teatralnego God’s Entertainment. Brała udział w różnych kolaboracjiach (m.in. The Entropic Institut, Deufert&Plischke), oraz projektach interdyscyplinarnych (m.in. Phantoms beyond the brain, z Gają Karolczak i Martyną Lorenc). Obecnie rozwija własne prace oraz tańczy w choreografiach Rosalind Crisp i Kat Valastur.

Bryan Eubanks (ur. 1977) jest amerykańskim muzykiem i kompozytorem. Komponuje elektryczne i akustyczne utwory dla małych ensembli, solowych instrumentów i oprogramowań; improwizuje w rozmaitych kolaboracjach; tworzy dźwiękowe instalacje i rozpowszechnia techniki dyfuzji używając akustycznej holografii. Od 2001 roku bierze udział w wielu projektach kolaboracyjnych i prezentuje swoją pracę na arenie międzynarodowej. Mieszkał i pracował w Portland i Nowym Jorku, obecnie jego siedzibą jest Berlin.

Belka SBNT Malta Loga izralelskie (miniaturka)

Bilety: 15zł lub karnet

Bilety na stronie malta-festival.pl i punktach sprzedaży eBilet.pl, oraz w Punktach Informacyjnych Starego Browaru.

***

Do pobrania:

PROGRAM

Więcej informacji o spektaklach i wydarzeniach przeglądu:

http://malta-festival.pl/pl/program/stary-browar-nowy-taniec

http://www.artstationsfoundation5050.com/taniec/wydarzenie/stary-browar-nowy-taniec-na-malcie-2015/2482

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:30

Poznań: Studio Słodownia 2, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close