Poznań/SBNT na Malcie 2016: Marysia Zimpel „noish~[zamęt z umiarem]”

Zdjęcie: Poznań/SBNT na Malcie 2016: Marysia Zimpel „noish~[zamęt z umiarem]”

Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają na pokaz spektaklu noish~[zamęt z umiarem] Wspólne w choreografii i wykonaniu Marysi Zimpel. noish~ [zamęt z umiarem] to performans, który domaga się dyscypliny, aż do upadku. Uzmysłowione ciało filtruje przez siebie hałas, intensyfikując w przestrzeni rozpadanie się wszystkich swoich pojawień. Hałas działa tutaj jako bodziec i katalizator zmiany. Taniec i muzyka pojawiają się równolegle, aby bez interpretacji się spleść. Publiczność zaproszona jest, aby uczestniczyć w nieustannie fałdującej się intensywności doświadczenia. Tancerka buduje ruch, używając narzędzi „improwizacji choreograficznej” – praktyki stworzonej przez Rosalind Crisp. Pierwsza iteracja noish~u powstała z Gerardem Lebikiem, kolejne powtorzenia powstają z Bryanem Eubanksem.

koncept, taniec: Marysia Zimpel

muzyka: Bryan Eubanks

pierwsza iteracja we współpracy z: Gerardem Lebikiem przy wsparciu Galeria Miejskia Arsenał (Performat), Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

praca znalazła się w: Aerowaves Twenty16

Belka noish Marysia Zimpel (miniaturka)

Szczegółowy program prezentacji

Katalog (pdf)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Poznań: Galeria Art Stations 1, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close