Poznań/Solo Projekt 2012: Magdalena Ptasznik – „surface.territory”

Zdjęcie: Poznań/Solo Projekt 2012: Magdalena Ptasznik – „surface.territory”

ASF

Wersja do druku

Udostępnij

surface.territory to choreografia na przestrzeń, ciało, materię i czas. W spektaklu performer wkracza w i staje się częścią minimalistycznego krajobrazu rozciągniętego na podłodze sali teatralnej. Podróżuje przez niego napotykając przedmioty-materiały, którym nadaje kształt i przez które sam się zmienia. To w tych spotkaniach, interakcjach manifestuje się obecność jego – performera, jak i materii – partnera. Materia jest tu traktowana jako jedyne doświadczenie, co do którego możemy mieć pewność, że je podzielamy. Nie jest też jedynie dekoracją czy tłem dla działań ludzkich, spotkanie z nią jest raczej ważnym, intymnym współtworzącym nas doświadczeniem. Praca ta to otwarte pytanie dotyczące ‘bycia w świecie’, istotności materialnego krajobrazu, w którym żyjemy, naszej relacji z nim, możliwości bądź niemożności wspólnego doświadczania rzeczywistości. Spektakl jest ulotną rzeźbą w czasie, tym co widz może zobaczyć i doświadczyć podczas trwania spektaklu, niczym więcej.

Magdalena Ptasznik –  performerka, choreografka, absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie i socjologii na Universytecie Warszawskim. Zaczynała tańczyć i uczestniczyć w pierwszych projektach w Warszawie, ucząc się u Anny Godowskiej i biorąc udział w licznych warsztatach. W 2007 ukończyła kurs instruktorski tańca współczesnego przy Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki. W latach 2010, 2011 odbyła staże choreograficzne z Meg Stuart i La Ribot. Stypendystka programu danceWEB 2011 odbywającego się w ramach festiwalu ImPulsTanz w Wiedniu. Autorka przede wszystkim prac solowych (m.in. exercises for a Hero, secrets). Obecnie, ciągle w podróży, bez zdefiniowanej przynależności terytorialnej. O choreografii myśli jako o narzędziu umożliwiającym tworzenie warunków dla odmiennego doświadczania czasu i przestrzeni. Ciało postrzega jako wehikuł tego doświadczenia.

choreografia i wykonanie Magdalena Ptasznik
muzyka Szymon Kaliski
kostium Marysia Ciernioch;
opieka artystyczna Ria Higler
realizacja techniczna Łukasz Kędzierski
produkcja Art Stations Foundation

Tripple bill – bilety w cenie 25/20zł do nabycia w punktach informacyjnych w Pasażu i Atrium Starego Browaru.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

POZNAŃ: Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia 3

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close