Poznań/Solo Projekt 2013: Baśka Gwóźdź „Destiny’s child”

Zdjęcie: Poznań/Solo Projekt 2013: Baśka Gwóźdź „Destiny’s child”

© Cyrus

Wersja do druku

Udostępnij

Artystka: „Taniec to nie jest coś co chcę robić. Taniec to jest coś co muszę robić.” Spektakl jest dedykowany Jackowi Łumińskiemu.

O spektaklu:
Są na świecie rzeczy niewytłumaczalne. Pojawiają się myśli, które chcielibyśmy zapomnieć, ale one zawsze wracają. Zdarzają się uczucia, których nie chcemy zaakceptować. Istnieją idee i potrzeby, które prowadzą nas przez życie, bywają niezrozumiałe i niepoważane, a mimo to są często silniejsze od wszelkich racjonalnych decyzji i reakcji.

Baśka Gwóźdź – absolwentka Studium Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach oraz Kulturoznawstwa w specjalności Zarządzanie w kulturze. Studiowała również w PWST w Krakowie, na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Współorganizatorka Wrocławskiego Festiwalu Ruchu Cyrkulacje oraz asystentka producenta Deltebre Dansa Festival w Hiszpanii w 2012. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Art Stations Foundation w Poznaniu, stażystka Teatru ZAR w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu, a także słuchaczka Uniwersytetu Otwartego przy Instytucie im. J. Grotowskiego w latach 2010-2013. W przeszłości związana zawodowo ze Sceną Tańca w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, obecnie współpracuje z Art Color Ballet w Krakowie oraz jest rezydentką w Art Stations Foundation/Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu. Tańczy, tworzy choreografie do spektakli teatralnych i prowadzi warsztaty tańca oraz zajmuje się rytualnym masażem Lomi Lomi Nui.

baskagwozdz.blogspot.com

choreografia i wykonanie: Baśka Gwóźdź
opieka artystyczna: Bush Hartshorn
realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski
światła: Jan Jakub Wiatrzyk
produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Bilety w cenie 15/10zł do nabycia w punktach informacyjnych w Pasażu i Atrium Starego Browaru oraz na stronie www.ebilet.pl.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close