Ludzie tańca

Baśka Gwóźdź

  • tancerka
  • choreografka
Zdjęcie: Baśka Gwóźdź

Fot. J.j. Wiatrzyk.

Wersja do druku

Udostępnij

Baśka Gwóźdź – tancerka, choreografka.  Absolwentka Studium Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach oraz kulturoznawstwa w specjalności Zarządzanie w kulturze (Uniwersytet Śląski). Studiowała również w PWST w Krakowi ( Wydział Teatru Tańca w Bytomiu). Współorganizatorka Wrocławskiego Festiwalu Ruchu CYRKULACJE e oraz asystentka producenta Deltebre Dansa Festival w Hiszpanii w 2012. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Art Stations Foundation w Poznaniu, stażystka Teatru ZAR w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu, a także słuchaczka Uniwersytetu Otwartego przy Instytucie im. Jerzego  Grotowskiego w latach 2010-2013. W przeszłości związana zawodowo ze Sceną Tańca w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, obecnie współpracuje z Art Color Ballet w Krakowie oraz jest rezydentką w Art Stations Foundation/Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu (program rezydencyjny Solo Projekt, 2013). W ramach rezydencji zrealizowała swoje solo Destiny’s Child, którego premiera odbyła się w październiku 2013 roku.

Tańczy, tworzy choreografie do spektakli teatralnych i prowadzi warsztaty tańca oraz zajmuje się rytualnym masażem Lomi Lomi Nui.

baskagwozdz.blogspot.com

Fot. J.j. Wiatrzyk.
Destiny's Child. Fot. J.J. Wiatrzyk.
Fot. Ł. Cyrus.
Fot. Ł. Cyrus.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close