Zabrze: Baśka Gwóźdź „Nazywam się Barbara” – monodram

Zdjęcie: Zabrze: Baśka Gwóźdź „Nazywam się Barbara” – monodram

Fot. Łukasz Cyrus.

Wersja do druku

Udostępnij

28 listopada o godzinie 20.00 w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu odbędzie się premiera monodramu Nazywam się Barbara. Spektakl osnuty jest na legendzie o św. Barbarze, o której opowieść jest na Śląsku wciąż żywa. Obraz tej heroicznej postaci zostaje zdekonstruowany i przeanalizowany, aby na scenie, za pomocą artystycznych narzędzi takich jak taniec, tekst i wideo przeformułować go i złożyć na nowo. Wszystkie te zabiegi mają za zadanie przybliżyć figurę św. Barbary i pokazać, że legenda o niej mówi o wartościach uniwersalnych i ponadczasowych, a jej postać nie odnosi się tylko i wyłącznie do tradycji chrześcijańskich i górniczych. Ostatecznie okazuje się bowiem, że święta Barbara ma wiele twarzy.

Spektakl został wyprodukowany przez ZKWK GUIDO przy współudziale Teatru Nowego w Zabrzu oraz dzięki wsparciu i pomocy wielu zaprzyjaźnionych osób.

autor spektaklu: Baśka Gwóźdź

inscenizacja: Zbigniew Stryj

reżyseria światła: Bartłomiej Latoszek

wideo: Jerzy Koenighaus

zdjęcia: Łukasz Cyrus

fotoblog autora

muzyka: J.S Bach

Producent: Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 20:00

Zabrze: Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido, ul. 3 Maja 93

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close