Poznań/SPAZIO 2013: Iza Szostak „Ciało. Dziecko. Obiekt.”

Zdjęcie: Poznań/SPAZIO 2013: Iza Szostak „Ciało. Dziecko. Obiekt.”

Fot. archiwum domowe artystki

Wersja do druku

Udostępnij

Choreografka o spektaklu: „Temat projektu poświęcony jest  doświadczeniu dzieciństwa. Dzieciństwo jest dla mnie podróżną wsobną, podróżą wsteczną. To czas zachowany w pamięci rodzinnej i indywidualnej. Dzieciństwo składa się ze śladów, licznych wspomnień i różnych reprezentacji czyli obiektów, które mi towarzyszyły i miały dla mnie ewidentną wartość. Przedmioty dziecka- kolekcjonera często przywołują smutki, lęki, radości. Są magiczne i zaklęte w zachowywanych przez lata, ulubionych zabawkach, notesach, narzędziach sprawczych. Obiekty są reprezentacją i śladem jakiś rytuałów, gier, zabaw i innych działań. Ilość tych obiektów tworzy swoiste zbiory, niemal muzeum. Co się wydarza jeśli tracimy te obiekty przywiązania? Jak duże może być nasze muzeum dzieciństwa? Czy mieści nam się w kieszeni, a może sięga chmur, jest zwykłą anegdotą czy też nieprzepracowanym wspomnieniem?

Poprzez swój performans chcę stworzyć możliwość i przestrzeń do ponownego odkrycia i interakcji z przedmiotami reprezentującymi doświadczeniami dzieciństwa. Interesuję mnie praca z pamięcią, cielesna re-konstrukcja znaków przeszłości  – rzeczywistości minionej w wymiarze kulturowo-społecznym jak i indywidualnym.

W pracy z ciałem interesuję mnie nadanie mu sprawczości przemiany, transformacji. Poprzez konfrontacje z obiektami- reprezentacjami chcę studiować swoiste przedłużenia materialności obiektów na cielesności ciała zarówno w sytuacjach bezruchów jak i takich zaangażowanych w pełną dynamikę.

Co to znaczy studiować barwy, kształty, bryły poprzez ruch?

Jakie reprezentacje i wspomnienia kryje w sobie ciało?”

koncept/choreografia/wykonanie: Iza Szostak

oprawa wizualna/muzyka/ wykonanie: Kuba Słomkowski

producent: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

partnerzy: Centrum w Ruchu, Instytut Adama Mickiewicza

Logo Centrum w Ruchu (miniaturka)                    Logo IAM (miniaturka)

Bilety w cenie 15/10zł do nabycia w punktach informacyjnych w Pasażu i Atrium Starego Browaru oraz na stronie www.ebilet.pl

 
SPAZIO

SPAZIO to europejski program edukacyjno-artystyczny dla młodych choreografów; jego interdyscyplinarność odzwierciedla interdyscyplinarność samej sztuki tańca współczesnego. Ambicją SPAZIO jest stworzenie nowego pokolenia twórców tańca – ludzi bogatszych o interdyscyplinarną wiedzę, myślących w perspektywie współczesnej sztuki, gotowych wprowadzać nowe idee na swoje narodowe sceny. Projekt SPAZIO powstał z inicjatywy wybitnego choreografa Emio Greco i jego International Choreographic Arts Centre w Amsterdamie, we współpracy z takimi ośrodkami jak; CSC Dance House w Bassano del Grappa we Włoszech, Croatian Institute for Movement and Dance w Zagrzebiu oraz Art Stations Foundation w Poznaniu. Merytorycznym opiekunem programu SPAZIO w Polsce została Jadwiga Majewska – krytyczka i teoretyczka tańca, wykładowca UJ, kuratorka międzynarodowych projektów edukacyjnych i artystycznych.

 

Spazio EU (miniaturka)           Spazio IMIT (miniaturka)

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close