Poznań/Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci: Janusz Orlik – warsztaty „Ruch i zabawa”

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci: Janusz Orlik – warsztaty „Ruch i zabawa”

Fot. M. Łuczak

Wersja do druku

Udostępnij

Bawienie się i nieustanne bycie w ruchu, to czynności, które dzieci lubią najbardziej. Warsztat Janusza Orlika sięga po naturalny ruchowy i zabawowy potencjał dzieci. Choreograf zamiast skomplikowanej lekcji tańca chce zaproponować małym uczestnikom zajęć dużo spontanicznych ćwiczeń, gier ruchowych i naturalnych form aktywności. Dla urozmaicenia zajęć poza działaniem własnymi ciałami, uczestnicy będą wykorzystywać również rekwizyty. Sprawdzą jak proste przedmioty mogą rozruszać nie tylko ciało, ale również wyobraźnię. Do udziału w warsztatach zaproszeni są również rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci, nie tylko w roli obserwatorów, ale również aktywnych uczestników.

 

19.01.| Janusz Orlik, warsztaty: Ruch i zabawa |wiek: 5-7 lat | godz. 12.00 | Studio Słodownia +3 | czas trwania: 80 minut| wejściówki: 5 zł/osoba

 

Janusz Orlik – tancerz, choreograf, pedagog tańca; absolwent warszawskiej szkoły baletowej. Studiował w Brucknerkonservatorium Linz (Austria). Podczas studiów rozpoczął pracę w zespole młodych tancerzy x.IDA Dance Co. (Austria). Od 2002 r. stały członek Vincent Dance Theatre (Sheffield, UK). Występował w produkcjach wielu choreografów takich, jak Olga Cobos, Peter Mika, Catherine Guérin, Rebekka Murgi, Nicole Caccivio, Charlotte Vincent, Nigel Charnock. Będąc aktywnym tancerzem od samego początku swojej kariery artystycznej, tworzy również własne prace choreograficzne, prezentując je zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest autorem spektakli Exérese monobloc (2004), a bliźniego swego jak siebie samego powstałego w ramach pierwszej edycji Solo Projekt 2006 (Stary Browar, Poznań), Live on stage (2008). W 2007 roku wystąpił w spektaklu towarzystwa gimnastycznego „nic”. W 2009 roku wziął udział w spektaklu Happy w choreografii Nigela Charnocka, którego był asystentem (Stary Browar, Poznań). W 2010 roku wziął udział w spektaklu Forces zespołu Kwaad Bloed. W 2001 roku Orlik zdobył I nagrodę w konkursie choreograficznym Das Podium (Linz,Austria) za spektakl Monodrama, który był prezentowany również na „III Gdańskich Debiutach Młodych Choreografów”. W 2011 roku dołączył do Nigel Charnock + Company (Wielka Brytania) rozpoczynając pracę nad spektaklem Ten Men. W 2011 roku współpracował przy tworzeniu i wystąpił w Rekonstrukcji Joanny Leśnierowskiej. W tym samym roku zrealizował świetnie ocenione przez krytykę Święto wiosny. Poza pracą sceniczną Janusz Orlik prowadzi warsztaty taneczne w placówkach edukacyjnych i szkołach tańca w kraju i za granicą. Był pierwszym polskim choreografem prowadzącym zajęcia z dziećmi i młodzieżą w ramach projektu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Poznań: Studio Słodownia 3, ul. Półwiejska 42

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close