Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2014: Anna Nowicka „I never fall apart, because I never fall together”

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2014: Anna Nowicka „I never fall apart, because I never fall together”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W swoim nowym solo I never fall apart, because I never fall together Anna Nowicka dąży do zbudowania ruchomego (poruszającego się i poruszającego) autoportretu jednocześnie wymykającego się uchwyceniu. W swym nieustannym stawaniu się i rozpadaniu artystka odsłania rozdarcie, przez które przedostają się na powierzchnią różnorodne, określające nas fragmenty: indywidualne i zbiorowe wspomnienia, przekonania, oczekiwania, kłamstwa, marzenia, obietnice, klisze i doświadczenia z drugiej ręki, kształtujące ciało jako pole walki, wypychające je ze strefy komfortu w stronę ciągłej zmiany. To spektakl niestabilności włączający w swój obszar także nieunikniony upadek, który zmienia raz na zawsze z góry narzucony wzór i otwiera nas na pustkę, w której Ja staje twarzą w twarz w obliczu wielości, bez potrzeby uchwycenia i zatrzymywania swojej tożsamości.

Choreografia i wykonanie: Anna Nowicka

Dramaturgia: Ivona Šijaković

Muzyka: Pamela Mendez

Kostiumy: Tanja Padan

Scenografia: Tanja Padan i Kamila Pietrowska

Światła i przestrzeń: Joanna Leśnierowska

Produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Koprodukcja:  M.I.C.A., Instytut Polski w Berlinie

Przy wsparciu: Jardin d’Europe / WASP Studios, Bukareszt; Stowarzyszenie „Tratwa” – CEiIK, Olsztyn

Premiera polska: Art Stations Foundation, 13 IV 2014

Więcej

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close