Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2014: Jakub Wittchen „Człowiek Tańca 2.0”

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2014: Jakub Wittchen „Człowiek Tańca 2.0”

Rooms by the sea. Fot. Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

Człowiek Tańca. 2.0., wystawa zrealizowana przy wsparciu Art Stations Foundation, jest drugą odsłoną projektu, który Jakub Wittchen realizuje od 2010 roku. Dotyczy on tancerzy i choreografów, jest opowieścią o ludziach a nie o samym tańcu. Wittchen fotografuje swoich bohaterów w miejscach przez nich wskazanych – w parkach, pokojach, w wannie, na kanapie, pod prysznicem i na białym tle. Utrwala zarówno miejsca i motywy dla nich ważne, jak i sytuacje przypadkowe, opowiada o marzeniach i projekcjach swoich bohaterów.

Człowiek Tańca – długoterminowy projekt fotograficzny

Jakub Wittchen: „Rzecz jest o tancerzach i choreografach, ale nie o tańcu. O ludziach. Nie chcę jednak całkowicie uciekać od tańca, od którego wszystko się zaczęło. Chcę, żeby było tak, jak oni chcą. Robimy zatem zdjęcia w parkach, pokojach, w trawie, w wannie, na kanapie, pod prysznicem i na białym tle. Zrobimy zdjęcia wszędzie tam, gdzie zapragniemy i z czym tylko zapragniemy. Gdzie oni zapragną. Zdjęcia mają charakter osobisty. Fotografuję miejsca, motywy, przedmioty, sytuacje, projekcje, a czasami pewnie też marzenia moich bohaterów. Ma być prawdziwie i jest. Przecież wszystko, co fotografujemy, istnieje naprawdę. Nawet jeśli nam się tylko wydaje, to właśnie jest ta prawda. Projekt zakłada cykliczne powtarzanie zdjęć i dokumentowanie aktualnego stanu rzeczy. Co kilka lat.”

Fotografia: Jakub Wittchen

Na zdjęciach: Izabela Szostak, Weronika Pelczyńska, Aleksandra Borys, Mikołaj Mikołajczyk, Janusz Orlik, Izabela Chlewińska, Kacper Lipinski, Anna Piotrowska, Iwona Olszowska, Leszek Bzdyl, Rafał Urbacki, Małgorzata Haduch, Anna Nowicka, Rafał Dziemidok, Magdalena Przybysz, Barbara Bujakowska, Dominika Knapik, Karol Tymiński, Marysia Stokłosa, Anita Wach, Tomasz Bazan, Ramona Nagabczyńska, Natalia Draganik, Joanna Leśnierowska, Aleksandra Ścibor, Renata Piotrowska, Anna Steller, Magdalena Jędra

Trailer

Jakub Wittchen od kilku lat intensywnie fotografuje taniec współczesny w Polsce. Dokumentuje najważniejsze wydarzenia taneczne w kraju. W roku 2010 rozpoczął pracę nad długoterminowym projektem pod nazwą Człowiek Tańca. Aktualnie fotografuje polskich tancerzy w ramach drugiej edycji tego projektu, która realizowana jest przy wsparciu Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Powstałe fotografie będzie można zobaczyć w czerwcu 2014roku  podczas wystawy w ramach Malta Festival Poznań/ Stary Browar Nowy Taniec na Malcie. Wittchen od lat stale współpracuje z programem Stary Browar Nowy Taniec Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w Poznaniu oraz Instytutem Muzyki i Tańca w Warszawie. Fotografuje również dla Teatru Nowego w Poznaniu oraz wielu innych podmiotów związanych z szeroko pojętą kulturą. W latach 2008 – 2012 był współwłaścicielem Agencji Fotograficznej Master-Art. Robił zdjęcia dla dużych klientów biznesowych (m.in. Stary Browar, Bricomarche, Intermarche, Hilding Polska, Lech Poznań, Makro Cash and Carry Polska itd.). Od 2013 roku pracuje na własną rękę i fotografuje dla kultury i biznesu.

Jest autorem zdjęć do książek: Sztuka do odkrycia. Szkice o polskim tańcu, Między Niebem a Ziemią – Teatr Biuro Podróży, Nowy Taniec Rewolucje Ciała, Pokolenie Solo oraz wielu publikacji w magazynach związanych z kulturą („Teatr”, „Didaskalia”, „Czas kultury”).

www.jakubwittchen.com

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Studio Słodownia 1 i 2, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close