Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2014: Magda Ptasznik „surfing”

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2014: Magda Ptasznik „surfing”

Fot. Katarzyna Szu Szugajew

Wersja do druku

Udostępnij

Surfing to laboratorium, w którym fizyczna akcja ciała wprawia obiekty w ruch, a ich (re)akcje inicjują i transformują kolejne akcje. Artystka aktywuje materię, skupiając się na jej powierzchni, w kontakcie z nią szuka doświadczenia. Kieruje uwagę ku temu, co zewnętrzne, widoczne i dostępne. Prowokuje zderzenia, tarcia, zarysowania, obserwuje zmieniającą się dynamikę przedmiotów i różnice energetyczne akcji, w których przedmioty spotykają się. Surfing to rytuał uwalniania obiektów, a właściwie rytuał rozluźniania naszego sposobu ich postrzegania. W szerszej perspektywie to propozycja innego spojrzenia na rzeczywistość, która nas otacza.

Choreografia, performance: Magdalena Ptasznik
Dramaturgia, współpraca konceptualna: Eleonora Zdebiak

Produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
Przy wsparciu: Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Research do performansu zrealizowany został w ramach programu rezydencyjnego NRW Tanzrecherche 2013 w Bielefeld, w Niemczech

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close