Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie: Renata Piotrowska „Unknown.seans”

Zdjęcie: Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie: Renata Piotrowska „Unknown.seans”

Fot. Dieter Hartwig

Wersja do druku

Udostępnij

UNKNOWN.SEANS to podsumowanie serii improwizowanych spektakli, zapoczątkowanych przez Renatę Piotrowską w 2008 roku. Kreowane za każdym razem we współpracy z innym zestawem artystów taneczne zdarzenia oferowały publiczności odkrywanie nowych rodzajów odbioru/percepcji spektaklu: poprzez zasłonięcie widzom oczu i zaproszenie ich w podróż do własnej wewnętrznej wrażliwości pozwalały na niecodzienne przeżycie bycia w środku tanecznej akcji i doświadczania jej wszelkimi zmysłami.

UNKNOWN.SEANS jest choreograficzną refleksją nad taneczną percepcją, próbą przeniesienia odkryć z poszczególnych części serii na tradycyjną formę spektaklu. Czy doświadczenie zmysłowej percepcji zmienia nas jako widzów? Czy jesteśmy w stanie doświadczenie to zaaplikować na każde kolejne spotkanie z tańcem? Czy widzisz coś poza tym, co przed chwilą zobaczyłeś? Czy widzisz coś, czego nie widzą inni? Czy jest to wtedy realne? Czy może zdarza się, że nie dostrzegasz czegoś, co jest realne? Co musi się wydarzyć, abyś to zobaczył? Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek zwrócić świadomie uwagę na swój oddech? Zobaczyć jak oddychają inni? Doznać zawieszenia czasu w momencie obserwacji? Pomiędzy wejściem w przestrzeń a pierwszym krokiem na scenie?Spektakl inspirowany Fenomenologią percepcji Maurica Merlau-Pontego.

Renata Piotrowska /PL/ UNKNOWN.SEANS
Koncept/choreografia Renata Piotrowska we współpracy z Joanną Leśnierowską, Ewą Garniec, Simonem
Auffret

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia 3

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close