Poznań: „Święto wiosny ” – spektakl Iwony Pasińskiej z udziałem seniorów i dzieci

Zdjęcie: Poznań:  „Święto wiosny ” – spektakl Iwony Pasińskiej z udziałem seniorów i dzieci

Fot. materiały CK ZAMEK.

Wersja do druku

Udostępnij

Założeniem projektu Święto wiosny <6,6/66> Iwony Pasińskiej było spotkanie amatorów (dwie grupy wiekowe: seniorzy +66 oraz dzieci -6,66) z profesjonalnymi realizatorami sztuk tańca, muzyki i plastyki w celu zgłębiania metod uwalniających cielesną i mentalną kreatywność, służącą stworzeniu nowej, dyskursywnej interpretacji utworu Igora Strawińskiego i mitu ofiary. W efekcie kilkunastotygodniowych warsztatów z seniorami powyżej 66 roku życia oraz dziećmi poniżej 6 roku powstał materiał dźwiękowy, motoryczny oraz wizualny, który stał się integralną częścią przedstawienia. Każdy z uczestników miał możliwość niepowtarzalnego wkładu w kształt i formę rezultatu finalnego – spektaklu, którego premiera odbyła się w ramach Programu Rezydencji Artystycznych „Laboratorium” w 100. rocznicę prapremiery Święta wiosny (29 maja 1913,  Paryż).

Realizatorzy:
autor koncepcji, kompozycja ruchu: Iwona Pasińska
kompozycja dźwięku: Zbigniew Kozub
kompozycja wizualna: Monika Kuczyniecka
kompozycja dramaturgii: Radek Wysocki
asystenci choreografa: Duško Stamenić, Piotr Chudzicki
produkcja: Alina Kubiak

organizator: Centrum Kultury Zamek

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie CK ZAMEK.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close