Spektakle

Poznań: Teatr Maat Projekt – „Station de Corps” – solo Tomasza Bazana

Zdjęcie: Poznań: Teatr Maat Projekt – „Station de Corps” – solo Tomasza Bazana

Fot. Patrycja Płanik.

Wersja do druku

Udostępnij

chciałbym wiedzieć gdzie to jest […] możecie pojechać tam razem, pózniej mi opowiecie […] klucz jest w mojej torebce […] jestem gotowa (…)”
ZOO P. Greeneway

Tańczę tutaj dla Ciebie. To moja stacja. Jestem pewien, że istnieje taka możliwość spotkania się na tej stacji. Na tej stacji jest tylko jedna zasada: musisz udowodnić że tańczysz dla mnie – zrobisz wszystko aby mnie przekonać – nawet gdybyś musiał potraktować swoje ciało jako pojemnik niebacząc na jego zniszczenie. Jeśli to się stanie – wtedy spotkamy się i zawrzemy umowę – ja zatańczę dla Ciebie. Gdyby jednak Ci się nie udało będziemy musieli się rozstać – wtedy ja zabieram to co dałeś na zawsze.

Próby kontaktu z drugim człowiekiem. Próba uchwycenia zmian które zachodzą w nas w wyniku tego.

Czy ciało jest tylko pojemnikiem? Czy moje ciało należy do mnie, czy ja należę do mojego ciała? Nierozstrzygalność tych pytań powoduje pozostawanie w ciągłym wewnętrznym procesie ruchu wobec samego siebie. Obserwuję próby przekroczenia tych granic.

www.teatrmaat.pl

reżyseria, choreografia, taniec Tomasz Bazan
video Patrycja Płanik
konsultacje choreograficzne Tania Androwska
współpraca Karolina Wesołowska
produkcja Teatr Maat Projekt CK Lublin, Oliver Ricco Foundation
podziękowania Art Stations Foundation Stary Browar Poznań

powiązane

Ludzie

Tomasz Bazan

Tomasz Bazan

chciałbym wiedzieć gdzie to jest […] możecie pojechać tam razem, pózniej mi opowiecie […] klucz jest w mojej torebce […] jestem gotowa (…)” ZOO P. Greeneway   Tańczę tutaj dla Ciebie. To moja stacja. Jestem pewien, że istnieje taka możliwość spotkania się na tej stacji. Na tej stacji jest tylko jedna zasada: musisz udowodnić że tańczysz dla mnie – zrobisz wszystko aby mnie przekonać – nawet gdybyś musiał potraktować swoje ciało jako pojemnik niebacząc na jego zniszczenie. Jeśli to się stanie – wtedy spotkamy się i zawrzemy umowę – ja zatańczę dla Ciebie. Gdyby jednak Ci się nie udało będziemy musieli się rozstać – wtedy ja zabieram to co dałeś na zawsze. Próby kontaktu z drugim człowiekiem. Próba uchwycenia zmian które zachodzą w nas w wyniku tego.   Czy ciało jest tylko pojemnikiem? Czy moje ciało należy do mnie, czy ja należę do mojego ciała? Nierozstrzygalność tych pytań powoduje pozostawanie w ciągłym wewnętrznym procesie ruchu wobec samego siebie. Obserwuję próby przekroczenia tych granic.   www.teatrmaat.pl   reżyseria, choreografia, taniec Tomasz Bazan video Patrycja Płanik konsultacje choreograficzne Tania Androwska współpraca Karolina Wesołowska produkcja Teatr Maat Projekt CK Lublin, Oliver Ricco Foundation podziękowania Art Stations Foundation Stary Browar Poznań

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close