Poznań/Teatr Wielki w Poznaniu: Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu i Szkoła Tańca i Baletu „Fouetté” „Brzydkie kaczątko”

Zdjęcie: Poznań/Teatr Wielki w Poznaniu: Niepubliczna Szkoła Sztuki  Tańca Fouetté w Poznaniu i Szkoła Tańca i Baletu „Fouetté” „Brzydkie kaczątko”

Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu i Szkoła Tańca i Baletu „Fouetté” "Brzydkie kaczątko"

Wersja do druku

Udostępnij

Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu i Szkoła Tańca i Baletu Fouetté zaprasza na pokaz spektaklu Brzydkie kaczątko w choreografii i reżyserii Beaty Książkiewicz. Będzie to bajka baletowa w wykonaniu uczniów i zespołu Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu i Szkoły Tańca i Baletu „Fouetté”.

O spektaklu:

Spektakl w jednym akcie i dziesięciu odsłonach, powstał w ramach projektu H. C. Andersen Dance Festival w 2005 roku w Danii w Odense, z okazji 200. rocznicy słynnego pisarza. Spektakl zyskał uznanie podczas pokazów zagranicznych w Niemczech i Danii, gdzie został laureatem nagrody H.C. Andersena.

Hans Christian Andersen już jako mały chłopiec wędrował po domach i opowiadał ludziom wymyślone historie i odgrywał rozmaite scenki. Był przy tym nieprawdopodobnie dynamiczny: recytował, śpiewał i… tańczył!

muzyka: Franz Schubert

choreografia i reżyseria: Beata Książkiewicz

scenografia, kostiumy: Magdalena Ławniczak

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 09:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close