Szkoła Tańca i Baletu „Fouetté” w Poznaniu zaprasza na Jubileuszową Galę z okazji 25-lecia Szkoły „Fouetté”. Uroczystość odbędzie się 16 i 17 czerwca 2023 roku w Auli Artis w Poznaniu. Portal taniecPOLSKA.pl wspiera medialnie to wydarzenie.

Wersja do druku

Udostępnij

W pierwszej części widzowie zobaczą Międzynarodową Galę Tańca która będzie zwieńczeniem tygodniowej międzynarodowej wymiany. Na scenie zaprezentują się zagraniczne szkoły, profesjonalne zespoły oraz uczelnie taneczne z krajów, takich jak: Dania, Indonezja, Meksyk, Niemcy, Polska, Panama, Turcja, Thuringer State Ballet in Gera (Niemcy). Wystąpią także artyści baletu z Teatru Wielkiego w Poznaniu, Wydziału Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Zakładu Tańca Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu oraz Wydziału Tańca z Frankfurt University of Music and Performing Arts. Delegacje pokażą się w choreografiach folklorystycznych, narodowych oraz w technice tańca klasycznego i współczesnego. Międzynarodowa wymiana będzie trwała od 11 do 19 czerwca 2023 roku.

W drugiej części widzowie obejrzą dwuaktowy spektakl pt. One Planet / Nowa Ziemia. Jest to spektakl edukacyjny dla dzieci, młodzieży i dorosłych z przesłaniem o międzynarodowym wymiarze.

W pierwszym akcie One Planet rzuca światło na współczesne problemy związane z ochroną środowiska i społeczeństwa oraz naszego wpływu na świat, który nas otacza. Chcemy pobudzić publiczność do poczucia odpowiedzialności, a w szczególności pragniemy wzmocnić to poczucie u dzieci, które wychowują się w dobie konsumpcjonizmu, Internetu, zanikających autorytetów, słabnących wartości i braku szacunku dla życia człowieka i Ziemi. W drugim akcie wytańczymy bardziej utopijną planetę.

Nowa Ziemia… a gdyby tak wszyscy ludzie kierowali się pozytywnymi emocjami? Pozytywne uczucia są fundamentem tworzenia harmonijnego mikrokosmosu jednostki i makrokosmosu ludzkości. To dzięki mocy twórczej drzemiącej w pozytywnych emocjach znajdujemy siłę i chęć do działania, kreowania i dzielenia się. Nowa Ziemia to spojrzenie na świat przez pryzmat energii, którą dają nam pozytywne uczucia. Poprzez taniec, muzykę i scenografię opowiemy o najważniejszych i najwyższych uczuciach, które są punktem wspólnym łączącym nas wszystkich… Jest to spektakl mówiący o dobrostanie człowieka.

Uzupełnieniem całości spektaklu będzie multimedialna scenografia, prezentująca w drugim akcie dzieła wybitnego polskiego artysty Wojciecha Fangora, dzięki uprzejmości Fangor Foundation, która jest partnerem wydarzenia.

Plakat

„One Planet / Nowa Ziemia”. Plakat: Szkoła Tańca i Baletu „Fouetté” w Poznaniu

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close