Poznań/Teatr Wielki w Poznaniu: Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu i Szkoła Tańca i Baletu „Fouetté” Letnia Gala „Fouetté”

Zdjęcie: Poznań/Teatr Wielki w Poznaniu: Niepubliczna Szkoła Sztuki  Tańca Fouetté w Poznaniu i Szkoła Tańca i Baletu „Fouetté” Letnia Gala „Fouetté”

Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu i Szkoła Tańca i Baletu „Fouetté” Letnia Gala „Fouetté”

Wersja do druku

Udostępnij

Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu i Szkoła Tańca i Baletu Fouetté zaprasza na Letnią Galę Fouetté, podczas której uczniowie i zespół Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu i Szkoły Tańca i Baletu „Fouetté” zaprezentują spektakl Brzydkie kaczątko, scenę zespołową z baletu Giselle do muzyki Adolphe’a Adama, oraz utwór w technice współczesnej, Musical Academy.

Uroczysta Gala, kończąca 21. rok szkolny jest już tradycją szkół baletowych Fouetté, które co roku w wyjątkowy sposób wyróżniają całoroczną pracę uczniów.

O Gali:

W pierwszej części Gali widzowie obejrzą spektakl Brzydkie Kaczątko – laureata nagrody H. C. Andersen Dance Festival w Danii. Spektakl w jednym akcie i dziesięciu odsłonach, powstał w ramach projektu H. C. Andersen Dance Festival w 2005 roku w Danii w Odense z okazji 200. rocznicy słynnego pisarza. Spektakl zyskał uznanie podczas pokazów zagranicznych w Niemczech i Danii, gdzie został laureatem nagrody H.C. Andersena.

Hans Christian Andersen już jako mały chłopiec wędrował po domach i opowiadał ludziom wymyślone historie i odgrywał rozmaite scenki. Był przy tym nieprawdopodobnie dynamiczny: recytował, śpiewał i… tańczył!

muzyka: Franz Schubert

choreografia i reżyseria: Beata Książkiewicz

scenografia, kostiumy: Magdalena Ławniczak

W drugiej części Gali przedstawione zostaną perły klasycznego repertuaru baletowego, w tym jedna z najpiękniejszych scen zespołowych z baletu Giselle do muzyki Adolphe’a Adama, w premierowym wykonaniu uczniów Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca „Fouetté”, po czym nastąpi prezentacja utworu wykonanego w technice współczesnej pt. Musical Academy.

reżyseria: Beata Książkiewicz

choreografia: Anna Beker, Zofia Grażyńska, Beata Książkiewicz, Ewa Misterka, Tomasz Pałasz, Natalia Trafankowska, Natalia Wawrzyniak

scenografia: Magdalena Ławniczak

rezerwacja wejściówki: office@fouette.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close