Projekt „TRANS-MISJA”: Anna Nowicka „Migotanie”

Zdjęcie: Projekt „TRANS-MISJA”: Anna Nowicka „Migotanie”

Anna Nowicka „Migotanie”

W ramach projektu TRANS-MISJA – pilotażowego programu współpracy kulturalnej on-line pomiędzy Ośrodkiem Teatralnym Kana w Szczecinie i Schloss Broellin e.V. – odbędzie się pokaz spektaklu Anny Nowickiej Migotanie. Choreografka do współpracy zaprosiła artystkę dźwięku Jasmine Guffond oraz projektantów światła Aleksandra Prowalińskiego i Naię Burucoa. Wspólnie podjęli próbę zebrania rozrzuconych fragmentów snów, nadziei i pragnień i utkali z nich porywającą, płynącą, fantastyczną podróż. Migotanie wiruje i zawraca, tupie i węszy, tropiąc własne ślady, wywołuje obrazy, porusza ciało i rozpływa się. W wibrującym świetle odwraca to, co musi zostać zrzucone. To taniec-szept, który wypowiada słowa zmiany.

Wejściówki dostępne są pod adresem paula@kana.art.pl
Streaming dostępny będzie na stronie www.kana.art.pl

Wersja do druku

Udostępnij

***

W swoich pracach Anna Nowicka skupia się na choreografii wyobraźni oraz relacji pomiędzy śniącym a tańczącym ciałem. Podobnie jak sny, jej prace taneczne prowadzą widzów przez różnorodne poetyckie i filmowe krajobrazy, odsłaniając nieprzewidywalne topografie, odrębne estetyki i logiki.

Praca Anny Nowickiej
Z muzyką i dźwiękiem skomponowanym i wykonywanym na żywo przez Jasmine Guffond
Światła: Aleksandr Prowaliński / Naia Burucoa
Głos doradczy: Peter Pleyer
Konsultacje kostiumowe: Martin Sieweke
Spektakl zrealizowany w koprodukcji z DOCK ART finansowany przez Wydział Kultury i Europy landu Berlin.

Specjalne podziękowania dla Mateusza Szymanówki, Lulu Obermeyer, Joanny Leśnierowskiej, Nele Warthemann, Christopha Winklera i Matthiasa Riegera.

Transmisja live jest realizowana w ramach projektu TRANS-MISJA (Nr. FMP-0438-20-C).

TRANS-MISJA to pilotażowy program współpracy kulturalnej online pomiędzy Ośrodkiem
Teatralnym Kana i Schloss Broellin e.V. Oba ośrodki wybierają i realizują wydarzenia artystyczne (w formule live i/lub online) dedykowane polskim i niemieckim mieszkańcom Euroregionu. Dzieląc się różnymi obszarami swojej działalności zapraszają twórców, widzów i odbiorców do nowego rodzaju sąsiedzkiej bliskości – bez względu na dzielącą ich odległość. Spektakl odbędzie się w Teatrze Kana z jednoczesną transmisją na żywo.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/ Polska w Euroregionie Pomerania).

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

http://www.kana.art.pl/

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close