Spektakle

Rafał Urbacki: Mt 9,7 [ On wstał i poszedł do domu]

Zdjęcie: Rafał Urbacki: Mt 9,7 [ On wstał i poszedł do domu]

Fot. Jakub Wittchen.

Wersja do druku

Udostępnij

Od artysty:

 

Kiedy po 10 latach stanąłem ponownie na nogach, znajomi z dzieciństwa przestali poznawać mnie na ulicy. Dziwnie chodzi się znowu – jest wyżej i prościej. Od kiedy wstałem, wyraźniej widzę, jak trudno mi poruszać się w niedostosowanym świecie, w którym inność wciąż postrzegana jest jak różnica a nie różnorodność. Gdy tańczę, zapomnij, że nie czuję nóg od połowy ud do czubków palców. Dziękuję Mamie, Iwonie Olszowskiej i Joannie Leśnierowskiej.

Z recenzji:

 

Jest to opowieść o problemach pojęcia katolickiego miłosierdzia i przedstawianiu niepełnosprawności w naszej kulturze. Mocna wypowiedź choreografa duetu Strzępka/Demirski przekracza tabu styku religii i myślenia o cielesności. […] Billy Elliot-paralita”-powiedział o sobie drwiąco w jednym z wywiadów Rafał Urbacki, tancerz i choreograf, student krakowskiej reżyserii. Jeszcze sześć lat temu poruszał się wyłącznie na wózku-dziś tańczy na scenie, choć nie ma czucia w nogach, którymi rusza. Wzruszająca historia. Nic dziwnego, że po warszawskich pokazach jego solowego spektaklu Mt 9,7 obiegła telewizje i radiowe rozgłośnie.

Wstęp: 10zł.

Witold Mrozek, krytyk, publicysta związany z „Krytyką Polityczną”

reżyseria i ruch: Rafał Urbacki

opieka artystyczna: Peter Pleyer

muzyka: Cher, Arka Noego, Bp. Antoni Długosz

światło: Łukasz Kędzierski

animacje: Kacper Lipiński

foto: Raman Tratsiuk

produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

występuje: Rafał Urbacki

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close