Reika Body Expression, Mangekyo: Japoński zespół tańca współczesnego na III Dniach Sztuki Tańca

Zdjęcie: Reika Body Expression, Mangekyo: Japoński zespół tańca współczesnego na III Dniach Sztuki Tańca

Wersja do druku

Udostępnij

Reika naukę tańca klasycznego rozpoczęła w wieku trzech lat. Opanowała potem rozmaite formy tańca: od baletu poprzez taniec współczesny, jazzowy, soulowy po balet podwodny i pantomimę. Taniec współczesny studiowała pod kierunkiem Juna Midorikawy – ucznia Baku Ishiiego. Jako tancerka i choreograf ustanowiła swój własny oryginalny świat zwany „Reika’s Body Expression”, który skomponowany jest z dwóch zasadniczych elementów: dźwięku i ruchu. Czasami dźwięk i ruch są symultanicznie zharmonizowane, a kiedy indziej pojawiają się kompletnie rozłącznie. Reika sama rozwinęła tę wyjątkową technikę. W swoich choreografiach wykorzystuje bardzo wiele typów ruchu scenicznego, takich jak: taniec teatru nō, klasyczny taniec japoński, flamenco czy tradycyjny taniec tajski, łącząc je z różnymi formami tańca współczesnego.

O spektaklu:

Wyobraźmy sobie, że jesteśmy w muzeum. Chodzimy po nim, oglądamy obrazy, czytamy o ich genezie i słuchamy różnych interpretacji. Korzystamy z naszej wyobraźni, aby zrozumieć zamysł twórczy artysty i cieszyć się z samego obcowania z dziełem. Moving art („sztuka w ruchu”) może dostarczyć widzom tej samej przyjemności. Różnica między dziełem statycznym a dziełem w ruchu polega na tym, że moving art, łącząc ze sobą różne gatunki taneczne i typy ruchu scenicznego, wywołuje w widzach wrażenie oglądania trójwymiarowych obrazów w ruchu. Poprzez syntezę barwy, ruchu, światła, muzyki i aranżacji przestrzeni widz wchodzi niejako do wnętrza dzieła.

Reika Modern Dance Body Expression

Moving Art Mangekyo

Reżyseria i choreografia REIKA

Muzyka KENJI KAWAI, JOCELYN POOK, HANS ZIMMER, MICHAEL NYMAN , RICHARD WAGNER

Wizualizacje MASAHIKO NAMIKI

Scenografia HIDEO KUMAGAI

Tancerze Reika, Kanako Ohki, Wakana Horiguchi, Yoshiko Hirano,

Yumiko Izumi, Yuika Nakagawa, Miwako Uemura,

Tsubasa Saitou, Yutaka Saitou

Współpraca:

Japan East Europe Artists Exchenge Association w Tokio

Producent: Jun Midorikawa

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Scena Kameralna

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close