Renata Piotrowska, UNKNOWN.SEANS

Zdjęcie: Renata Piotrowska, UNKNOWN.SEANS

Wersja do druku

Udostępnij

Już w sobotę 3 września Renata Piotrowska otworzy nowy sezon artystyczny polskiego tańca. Premiera jej najnowszego projektu UNKNOWN.SEANS odbędzie się w Starym Browarze w Poznaniu (Studio Słodownia +3). W warszawie pokazy spektakli przewidziane są w ramach XVIII Międzynarodowych Spotkań Sztuki Akcji „Rozdroże” (5 listopada o godz. 17.00 i 20.00, Centrum sztuki Współczesnej, Sala Laboratorium).

UNKNOWN.SEANS to podsumowanie serii improwizowanych spektakli, których realizację Renata Piotrowska rozpoczęław 2008 roku. Kreowane za każdym razem we współpracy z inną grupą artystów (m.in. Anita Wach, Rafał Dziemidok, Daniel Pigoński) taneczne zdarzenia oferowały publiczności odkrywanie nowych możliwości odbioru/percepcji spektaklu: poprzez zasłonięcie widzom oczu i zaproszenie ich w podróż do własnej wewnętrznej wrażliwości, pozwalały na niecodzienne przeżycie bycia w środku tanecznej akcji oraz doświadczania jej wszelkimi zmysłami. UNKNOWN.SEANS jest choreograficzna refleksja nad taneczną percepcją, próba przeniesienia odkryć z poszczególnych części serii na tradycyjną formę spektaklu.

Przedstawienie podejmuje takie zagadnienia, jak:

Czy doświadczenie zmysłowej percepcji zmienia nas jako widzów na zawsze? Czy jesteśmy w stanie doświadczenie to przełożyć na każde kolejne spotkanie z tańcem? Czy widzisz cos poza tym, co przed chwila zobaczyłeś? Czy widzisz cos, czego nie widzą inni? Czy jest to wtedy realne? Czy może zdarza się, ze nie dostrzegasz czegoś, co jest realne? Co musi się wydarzyć, abyś to zobaczył? Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek zwrócić świadomie uwagę na swój oddech? Zobaczyć, jak oddychają inni? Doznać zawieszenia czasu w momencie obserwacji? Pomiędzy wejściem w przestrzeń a pierwszym krokiem na scenie?

PREMIERA: 3 września o godz. 19:00, Stary Browar Studio Słodownia +3, Poznań

Bilety: Bilety w cenie 25/20zł do nabycia w punktach informacyjnych w Pasażu i Atrium Starego Browaru.

Więcej informacji:

http://www.starybrowarnowytaniec.pl

http://www.artstationsfoundation5050.com

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Stary Browar Nowy Taniec, Studio Słodownia 3, Poznań

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close