ROZDROŻE: Compagnia Virgilio Sieni – Tresti Tropici/Smutek tropików

Zdjęcie: ROZDROŻE: Compagnia Virgilio Sieni –  Tresti Tropici/Smutek tropików

Wersja do druku

Udostępnij

Ceniony w Europie zespół Compagnia Virgilio Sieni z Florencji w ramach „Rozdroża” zaprezentuje spektakl taneczno-plastyczny Tristi Tropici (Smutek tropików) inspirowany słynną książką antropologa Claude’a Levi-Straussa. Zespół wybitnego włoskiego choreografa będzie po raz pierwszy gościł w Polsce. Virgilio Sieni działa na pograniczu sztuk performatywnych i wizualnych. Kieruje centrum sztuki we Florencji. W swoich pracach łączy ekspresję tańca i ruchu z „żywymi obrazami”.

Zaproszony na festiwal autorski spektakl Tristi Tropici to poetycka wizja niosąca refleksję na temat przemijania kultur. Przedstawienie miało premierę podczas Biennale Sztuki w Wenecji w 2010 roku. Od tego czasu przedstawienie było prezentowane z sukcesami m.in. na Biennale Tańca w Lyonie, festiwalu teatralnym „Bitef” w Belgradzie oraz festiwalu teatru i tańca „Spielzeit Europa” w Berlinie. Po prezentacji przewidziane jest spotkanie z widzami.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Teatr Studio w Warszawie, pl. Defilad 1

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close