Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych Rozdroże

Zdjęcie: Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych Rozdroże

Wersja do druku

Udostępnij

Międzynarodowe Festiwal Sztuk Performatywnych Rozdroże (od 1994), programowane Janusza Marka, mają charakter interdyscyplinarny. Prezentują twórczość artystów działających na pograniczu różnych dziedzin sztuki – teatru, tańca i sztuk wizualnych. Do udziału w festiwalu zapraszani są wybitni twórcy z zagranicy (co roku z innego kraju lub regionu) oraz artyści działający w Warszawie, co sprzyja konfrontacji i zderzeniu estetyk. Pomimo szerszej formuły festiwalu, goszczą na nim artyści wyznaczający historię światowego tańca, od Kazuo Ohno, Piny Bausch, Susanne Linke, Mathilde Monnier, Anny Teresy de Keersmaeker i Trishy Brown, po Emio Greco i Christiana Rizzo. Pokazy spektakli odbywają się w Centrum Sztuki Współczesnej – Zamku Ujazdowskim oraz na scenach teatrów dramatycznych (np. Teatr Studio, Teatr Wielki).

powiązane

Ludzie

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close